Connect with us

Polska

Adam Andruszkiewicz zbuduje „nową siłę polityczną”

Dodano

dnia

Adam Andruszkiewicz/fot. SejmLog
Adam Andruszkiewicz/fot. SejmLog

Adam Andruszkiewicz, poseł Wolnych i Solidarnych, zapowiedział na swoim profilu społecznościowym w serwisie Facebook utworzenie nowej siły politycznej. Szczegóły projektu mamy poznać 19 maja na Kongresie Inauguracyjnym w Warszawie. O politycznych planach posła pisaliśmy przed tygodniem, gdy dowiedzieliśmy się o rezygnacji z funkcji prezesa Stowarzyszenia Endecja.

„Zgodnie z obietnicą rozpoczynam budowę nowej siły politycznej i już dziś zapraszam Was wszystkich do uczestnictwa! W sobotę 19 maja na spotkaniu w Warszawie rozpoczniemy budowę nowego ruchu, którego celem będzie wprowadzenie do Sejmu nowego pokolenia i szerokie, odważne reformy! Chcesz wziąć udział w Kongresie Inauguracyjnym i zmieniać ze mną Polskę?! Wyślij już dziś email na adres [email protected] (napisz w mejlu kontakt do siebie) i weź udział w tym historycznym wydarzeniu. Spotkajmy się WSZYSCY w stolicy i zacznijmy nasz marsz do silnej Polski. Czekam na Twój email!” – napisał poseł Andruszkiewicz.

 

Kariera polityczna Andruszkiewicza

Adam Andruszkiewicz do Sejmu dostał się z list Kukiz’15, jednak na początku listopada zeszłego roku opuścił klub, które liderem jest Paweł Kukiz. Poseł zdecydował się dołączyć do koła Wolni i Solidarni, któremu przewodzi doświadczony Kornel Morawiecki.

Wcześniej Andruszkiewicz działał w organizacjach narodowych. Kojarzony jest przede wszystkim z funkcji prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. Na ten moment jego relacje z przedstawicielami tego środowiska nie są najlepsze. Świadczy o tym wypowiedź Krzysztofa Bosaka, jednego z liderów Ruchu Narodowego, który przestrzegał przed Andruszkiewiczem.

Źródło:
Adam Andruszkiewicz/Facebook

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.