Connect with us

Polska

Adam Bielan komentuje powstanie tzw. „partii Rydzyka”

Avatar

Dodano

dnia

Adam Bielan, wicemarszałek Senatu oraz polityk Zjednoczonej Prawicy, skomentował medialne doniesienia dotyczące powstania tzw. „partii Rydzyka”.

Adam Bielan skomentował doniesienia serwisu wp.pl, który podał, że już niebawem na scenie politycznej pojawi się nowe ugrupowanie. Mowa o tzw. „partii Rydzyka”, czyli formacji zrzeszającej środowiska związane z Radiem Maryja oraz Telewizją TRWAM.

Wicemarszałek Senatu nie wierzy, iż tego typu ugrupowanie faktycznie powstanie.

– Myślę, że to jest plotka, ploteczka. Można złożyć dokumenty, ale takich partii istnieje w Polsce kilkaset – oświadczył Adam Bielan.

Polityk Zjednoczonej Prawicy dodał również, że w jego opinii taka formacja polityczna nie powstanie, ponieważ rozbiłaby głosy prawicowych wyborców.

– Taka partia rozbijałaby głosy na prawicy. Nie wierzę, żeby taka partia się zmaterializowała – powiedział.

„Partia Rydzyka”

O możliwym powstaniu „partii Rydzyka” poinformował serwis wp.pl. Dziennikarze portalu skontaktowali się w tej sprawie z europosłem Mirosławem Piotrowskim, który często bywa na antenie Radia Maryja oraz Telewizji TRWAM, a z o. Tadeuszem Rydzykiem łączą go bardzo ciepłe relacje.

Polityk nie chciał udzielać szczegółowych informacji w całej sprawie. Przyznał jednak, że faktycznie złożył wniosek o rejestrację nowego ugrupowania. Miałoby ono nosić nazwę „Ruch Prawdziwa Europa”.

– Szczegółowych informacji chętnie udzielę po wpisaniu „Ruchu Prawdziwa Europa” przez sąd do rejestru partii politycznych. Na tym etapie nie chciałbym się wypowiadać – powiedział Piotrowski.

Serwis wp.pl podaje, że z ustaleń dziennikarzy portalu wynika, iż  podstawę programową partii będą stanowić założenia inicjatywy „Europa Christi”. Głównym celem jej twórców jest „odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie”.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.