Connect with us

Polska

Adam Hofman: KE chce straszyć polexitem, to nie zadziała

Dodano

dnia

Adam Hofman, były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, był gościem audycji w radiu RMF FM. W rozmowie z Robertem Mazurkiem komentował m.in. fakt powstania Koalicji Europejskiej oraz jej szans w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Adam Hofman w rozmowie z Robertem Mazurkiem komentował powstanie Koalicji Europejskiej, czyli szerokiego porozumienia partii opozycyjnych. Były rzecznik PiS oraz specjalista od marketingu politycznego uważa, że obserwując sondaże widać, iż premia „za jedność” przyznana KE jest niewielka.

Hofman twierdzi, że politycy KE w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego chcą straszyć polexitem, jednak jego zdaniem taka strategia nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

– Premia za jedność mała przy tych sondażach. Koalicja Europejska ma taki pomysł: będziemy grali na polexit słynny, będziemy straszyć polexitem. To w ogóle nie zadziała, jeśli nie włączy się do tego elita Unii Europejskiej – powiedział.

– To muszą być nazwiska kojarzone z Unią Europejską, z tej samej rodziny politycznej, która będzie mówić, że jeżeli PiS wygra te wybory, to będziemy jak Wielka Brytania, drudzy w kolejce. Nie wiem, czy to zadziała. Jeśli tego nie usłyszymy, to Koalicja Europejska nie ma żadnych innych kart – dodał Hofman w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Hofman odniósł się również do decyzji władz PSL, które zdecydowały się przystąpić do KE. Były polityk uważa, że teraz PiS może odebrać wyborców Ludowcom.

– PSL, wchodząc do koalicji, utrudnił sobie oddziaływanie na swoich wyborców, a Jarosław Kaczyński, dając duże strumienie pieniędzy, przede wszystkim w biedniejszych obszarach wiejskich będzie to robić większe wrażenie, pokazał „to ja wam te 2% wam zabiorę – powiedział Adam Hofman.

Cała rozmowa W TYM MIEJSCU.

Źródło:
RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.