Connect with us

Polska

Adam Hofman zadebiutował jako dziennikarz. Jego pierwszym gościem był Antoni Macierewicz

Avatar

Dodano

dnia

Wikimedia/Patryk Matyjaszczyk

Adam Hofman, były polityk oraz rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, zadebiutował w roli prowadzącego program „Gabinet Cieni” w Wirtualnej Polsce. Jego pierwszym gościem był Antoni Macierewicz, były minister obrony w rządzie PiS.

Hofman rozmawiał z Macierewiczem m.in. o badaniu przyczyn katastrofy smoleńskiej, osobie Donalda Tuska oraz jego ewentualnej przyszłości w polskiej polityce, a także dymisji ze stanowiska szefa MON.

„Nie jestem „wyrwanym sercem prawicy”. Jedność PiS i skuteczność działania jest rzeczą absolutnie najważniejszą i stworzenie jakiegokolwiek domniemania w tej sprawie jest nie tylko nie prawdą, ale także dużym błędem” – mówił Macierewicz.

Były szef MON odniósł się również do pogłosek, jakoby o prokuratura miała zająć się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Macierewicz przyznał, że „są media i politycy, którzy chcieliby tak ten problem ustalić”. „Najchętniej jeszcze w konflikcie z komisją badań wypadków lotniczych, którą kieruję. To jest nieporozumienie. Jeżeli chodzi o zdefiniowanie przyczyn katastrofy lotniczej, absolutne pierwszeństwo, także w dostępie do dowodów, ma komisja ds. wypadków lotniczych i to ona musi być głównym autorem ustalenia przyczyn katastrofy” – powiedział.

Krytyka Hofmana

Informacja o tym, że Adam Hofman poprowadzi program w „Wirtualnej Polsce” wywołała falę krytyki w środowisku dziennikarskim. Hofmanowi zarzucano przede wszystkim to, że jest wspólnikiem w agencji public relations.

„Co za czasy nastały w mediach, że byli posłowie i rzecznicy, a obecnie PR-owcy, zarabiający kupę kasy dzięki powiązaniom politycznym, zaczynają bawić się w dziennikarzy. I pomyśleć, że są redakcje, które na to pozwalają” – skomentował Andrzej Gajcy z serwisu Onet.pl. „Wojna plemienna jest w polityce. Żeby w mediach;)? Wystarczy napisać- powodzenia ;)” – odparł Hofman i zapewnił, że nie zamierza zostać dziennikarzem.

Nowe zajęcie Hofmana skrytykował także Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

„Adam Hofman nie jest dziennikarzem i nie będziemy udawać że to się zmieniło. Był politykiem, prowadzi firmę public relations. Na „Gabinet Cieni” patrzę jak na program, w którym polityk odpowiada na pytania komentatora i znawcy polityki. Z pewnością taka formuła jest wyjątkowa w polskich mediach. W WP staramy się każdego dnia myśleć „out of the box” i dawać czytelnikom wartość, jakiej nie dają im inni” – powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Tomasz Machała, wiceprezes Wirtualna Polska Media ds. produktu.

Źródło:
wp.pl, wirtualnemedia.pl, Twitter

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.