Connect with us

Polska

Adam Szłapka: inaczej niż zdradą nie da się tego określić

Avatar

Dodano

dnia

Adam Szłapka/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej, skomentował decyzję o odejściu z partii siedmiu posłów. Polityk wyraził swój żal w stosunku do Platformy Obywatelskiej.

Adam Szłapka gościł na antenie Radia PLUS. Podczas rozmowy pytany był przede wszystkim o nastroje, jakie panują w Nowoczesnej po odejściu siedmiu posłów. Polityk przyznał, że Platforma Obywatelska, która natychmiast przyjęła posłów w swoje szeregi, złamała niepisaną umowę.

– Myślę, że Platforma mogła się wstrzymać z przyjęciem osób, które wyszły z klubu. Wcześniej mieliśmy taką niepisaną umowę, że nie podbieramy sobie posłów – powiedział jeden z czołowych polityków Nowoczesnej.

Szłapka został zapytany również o to, czy w jego ocenie zachowanie posłów Nowoczesnej należy określić mianem „zdrady”.

– Inaczej (niż zdradą – przyp. red.) się tego nie da określić. Tego typu działania i zdrady szkodzą całemu projektowi – odparł Adam Szłapka.

Poseł uderzył też w Koalicję Obywatelską.

– Koalicja Obywatelska dała ludziom bardzo dużo nadziei, że może być lepiej, że możemy się porozumieć. I teraz się nagle okazuje, że to porozumienie nie jest tak dobre jak by się wydawało, bo nie jest partnerskie – powiedział.

Kryzys na linii Nowoczesna-PO?

Dobrym uzupełnieniem słów Adama Szłapki będzie wcześniejsza wypowiedź Kamili Gasiuk-Pihowicz. Posłanka, która w środę opuściła szeregi Nowoczesnej, przyznała, że poseł był jednym z orędowników samodzielnego startu Nowoczesnej w wyborach parlamentarnych.

– Mieliśmy taką rzeczywistość, że podczas wielu rozmów, które toczyły się w ostatnich tygodniach mieliśmy głosy, że Nowoczesna powinna pójść samodzielnie do wyborów do Sejmu, Senatu, ale także Parlamentu Europejskiego. Były to głosy, które wskazywały na to, że Koalicja Obywatelska zostanie zniszczona – mówiła Gasiuk-Pihowicz na antenie TOK FM.

– Pojawiały się te głosy, były wypowiadane przez różnych posłów, podczas różnych debat. Był to np. pan Jerzy Meysztowicz, który taką opcję prezentował, był pan Mirosław Suchoń, który o tym mówił. Taka opcja była także prezentowana przez pana Adama Szłapkę – dodała.

Wiele wskazuje więc na to, że w najbliższych dniach czeka nas ochłodzenie stosunków na linii Nowoczesna-PO.

Czytaj także: Katarzyna Lubnauer komentuje odejście posłów Nowoczesnej

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.