Connect with us

Europa

Al Bano uznany za zagrożenie w Ukrainie. „Pójdziemy z tym do Strasburga”

Damian Fiet

Dodano

dnia

Ukraina/Kijów/Fot. Juan Antonio Segal/CC BY 2.0/Flickr
Ukraina/Kijów/Fot. Juan Antonio Segal/CC BY 2.0/Flickr

Włoski piosenkarz Al Bano został uznany przez Ministerstwo Kultury Ukrainy za jedną z osób stanowiącą zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Artysta deklaruje, że będzie zabiegał o odszkodowanie z tego tytułu m.in. w Strasburgu.

Na początku marca bieżącego roku władze Ukrainy podjęły decyzję o wpisaniu włoskiego artysty do rejestru osób zagrażających bezpieczeństwo narodowemu do tzw. czarnej listy.

Powodem były prorosyjskie wypowiedzi włoskiego artysty. Piosenkarz wielokrotnie chwalił Wladimira Putina za jego politykę. W 2014 roku m.in. stwierdził, że sankcje wobec Rosji są „bezużyteczne i szkodliwe”.

Al Bano liczy na wsparcie rządu w Rzymie

Adwokat piosenkarza Cristiano Magaletti oświadczył, że wraz z klientem skierują sprawę skierują do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i prosi o natychmiastową interwencję także włoski rząd z uwagi na niesprawiedliwość, z jaką potraktowany został artysta.

Al Bano poinformował, że ewentualne odszkodowanie przekaże na cele charytatywne na Ukrainie.

Źródło:
RMF 24, corriere.it
1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.