Connect with us

Polska

Andruszkiewicz komentuje wypowiedź przewodniczącego ZP NATO, który nie odwiedzi protestujących. „Szacunek!”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Adam Andruszkiewicz, poseł koła „Wolni i Solidarni”, skomentował za pośrednictwem Twittera wypowiedź Paolo Alliego, przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, który odpowiadając na pytania dziennikarzy zadeklarował, iż nie odwiedzi protestujących w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych.

O to, czy Alli uda się do protestujących przewodniczącego ZP NATO zapytała sejmowa reporterka „Gazety Wyborczej”. „Szczerze mówiąc nie planuję takiej wizyty, uważam, że nie wolno mi w jakikolwiek sposób mieszać się w wewnętrzną sprawę Polski” – odparł polityk.

Wypowiedź przewodniczącego skomentował za pośrednictwem Twittera poseł „Wolnych i Solidarnych”, Adam Andruszkiewicz. „Uważam, że nie wolno mi w jakikolwiek sposób mieszać się w wewnętrzny temat Polski” odpowiedział Gazecie Wyborczej p. Paolo Alli, przewodniczący szczytu parlamentarnego NATO, na pytanie, czy „odwiedzi protestujących w Sejmie”. Szacunek p. Alli! To dziś w TVN żałoba” – napisał polityk.

Szczyt NATO

W piątek rozpoczęła się wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, która będzie się odbywać w Sejmie i Senacie w dniach 25-28 maja. Wezmą w niej udział parlamentarzyści z państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także delegaci z 12 krajów stowarzyszonych i obserwatorzy.

Szczyt potrwa od 25 do 28 maja. Najważniejsza debata odbędzie się w poniedziałek. Wówczas głos zabiorą prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli oraz marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski. Tematem przewodnim debaty będzie projekt deklaracji ws. potwierdzenia jedności i wiarygodności Sojuszu Północnoatlantyckiego podczas lipcowego szczytu, który odbędzie się w stolicy Belgii, Brukseli.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.