Connect with us

Polska

Andruszkiewicz sugeruje, że koalicja PO-Nowoczesna może zmienić kandydata na prezydenta w Warszawie. „Próba podmiany go Pawłem Rabiejem”

SejmLog

Dodano

dnia

Rafał Trzaskowski/fot. Platforma Obywatelska/Flickr/CC-BY 2.0
Rafał Trzaskowski/fot. Platforma Obywatelska/Flickr/CC-BY 2.0

Adam Andruszkiewicz, poseł koła „Wolni i Solidarni”, zamieścił na Twitterze wpis, w którym sugeruje, że może dojść do zamiany kandydata na prezydenta Warszawy reprezentującego koalicję PO i Nowoczesnej. Rafała Trzaskowskiego miałby zastąpić Paweł Rabiej.

Na początku roku Rafał Trzaskowski został ogłoszony wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. W przypadku, gdyby udało mu się wygrać jego zastępcą miałby zostać reprezentujący Nowoczesną, Paweł Rabiej.

Adam Andruszkiewicz twierdzi, że „pewne wpływowe grono” negatywnie ocenia kampanię Trzaskowskiego i rozważa zastąpienie go właśnie wspomnianym Rabiejem. „Podobno pewne wpływowe grono, obserwując jak słabym kandydatem jest Rafał Trzaskowski, rozważa próbę podmiany go…Pawłem Rabiejem. Jeśli to prawda, to będzie się działo” – napisał polityk.

Na jego wpis zareagował dziennikarz tygodnika „Wprost”, Marcin Dobski, który przyznał, że ta decyzja wydaje się nielogiczna, „ale dlatego jest to tym bardziej realne”.

Źródło:

Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.