Connect with us

Polska

Andrzej Duda skomentował tweet Donalda Tuska. Były premier wzywał do protestów

SejmLog

Dodano

dnia

fot Kancelaria Sejmu Krzysztof Białoskórski

Andrzej Duda w rozmowie z Polsatem skomentował tweet, który w poniedziałek 4 lutego opublikował Donald Tusk. Były premier wzywał w nim do protestów zgodnych z prawem.

Donald Tusk zamieścił 4 lutego wpis w serwisie Twitter. Stwierdził w nim, że kłamstwo, które organizuje władza za publiczne pieniądze, jest formą przemocy. Tusk podkreślił, że jej ofiarami „jesteśmy wszyscy”.

Szef Rady Europejskiej dodał, że w takiej sytuacji wszyscy solidarnie powinni protestować przeciwko temu „kłamstwu”.

– Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować – napisał.

Słowa byłego premiera skomentował prezydent Andrzej Duda, który udzielił wywiadu telewizji Polsat.

– Muszę powiedzieć, że widziałem tego tweeta cytowanego w mediach. Przyjąłem go ze zdumieniem, bo to jest ostry język. Według mnie tak. To jest ostry język, według mnie w tym momencie niepotrzebny, i że przewodniczący Rady Europejskiej w taki sposób się wypowiada o Polsce, o sytuacji w Polsce, to jest zdumiewające. Uważam, że to jest zupełnie niepotrzebnie ostry język. Nie rozumiem, dlaczego przewodniczący wypowiedział się w ten sposób – powiedział prezydent.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.