Connect with us

Polska

Andrzej Rozenek: powiesiły się kolejne dwie osoby. To efekt ustawy dezubekizacyjnej

Dodano

dnia

Wikimedia/Adrian Grycuk

Andrzej Rozenek, polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dawniej poseł Twojego Ruchu, podczas rozmowy na antenie Polsat News (program „Tak czy Nie”) przyznał, że dotarły do niego informacje, iż kolejne dwie osoby popełniły samobójstwo, jak twierdzi, w wyniku wprowadzenia tzw. ustawy dezubekizacyjnej.

„Dzisiaj dowiedziałem się, że kolejne dwie osoby powiesiły się w wyniku wprowadzenia ustawy dezubekizacyjnej, dwa kolejne trupy, tym razem dwóch żołnierzy straży granicznej, obydwaj z 1954 rocznika” – powiedział i dodał, że ma „stuprocentową pewność”, że śmierć tych ludzi ma związek właśnie z tą ustawą.

„To są samobójstwa, ci ludzie się powiesili w związku z ustawą z 16 grudnia 2016 roku. Zostawili list pożegnalne. Rodziny potwierdzają. Czego więcej potrzeba” – mówił.

O ustawie dezubekizacyjnej Rozenek mówił także pod koniec marca podczas swojego przemówienia w Sejmie. Wówczas poprosił posłów o uczczenie minutą ciszy wszystkich, którzy według jego wiedzy, mieli umrzeć po wprowadzeniu w życie aktu prawnego.

Ustawa dezubekizacyjna weszła w życie 1 października 2017 roku. Zgodnie z jej założeniami emerytura oraz renta dla osób, które pełniły służbę w czasach i robiły to, jak określono w ustawie, „na rzecz totalitarnego państwa” (od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r.)., wynosi kolejno: 2100 i 1600 zł brutto.

MSWiA podaje, że ustawa obejmie 39 tys. osób. Tylu byłym funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL obniżono emerytury i renty.

 

 

Źródło:
Polsat News, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.