Connect with us

Polska

Anna Azari wezwana do polskiego MSZ. Chodzi o atak na Marka Magierowskiego

SejmLog

Dodano

dnia

Anna Azari/Fot. M. Józefaciuk/Kancelaria Senatu/CC BY-NC-ND 2.0/Flickr
Anna Azari/Fot. M. Józefaciuk/Kancelaria Senatu/CC BY-NC-ND 2.0/Flickr

Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce, została wezwana do polskiego MSZ. To pokłosie ataku na ambasadora Polski w Izraelu, Marka Magierowskiego, do którego doszło we wtorek w pobliżu polskiej ambasady w Tel Awiwie.

Marek Magierowski został zaatakowany we wtorek w pobliżu polskiej ambasady w Tel Awiwie. Polski ambasador zrobił zdjęcie mężczyzny i bezzwłocznie zgłosił sprawę na policję oraz do izraelskiego MSZ. Napastnik jest już zatrzymany.

Magierowski był zaskoczony atakiem. Według jego relacji mężczyzna miał wykrzykiwać w jego kierunku „Polak, Polak”.

Stanowisko ws. ataku na Marka Magierowskiego zabrali przedstawiciele polskich władz. O zdarzeniu mówił w Sejmie szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. „Polski rząd oczekuje ukarania sprawcy ataku na Ambasadora Polski w Izraelu” – oświadczył.

Michał Dworczyk ujawnił również, że na rozmowę do polskiego MSZ wezwana została ambasador Izraela w Polsce, Anna Azari.

Wcześniej głos w całej sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki. „Jestem bardzo zmartwiony informacjami o rasistowskim ataku na ambasadora Polski w Izraelu. Polska stanowczo potępia ten ksenofobiczny akt agresji. Przemoc wobec dyplomatów i innych obywateli nigdy nie powinna być tolerowana” – napisał na Twitterze.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.