Connect with us

Polska

Anna Azari zabrała głos ws. rzekomej wypowiedzi Benjamina Netanjahu

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce, zabrała głos ws. rzekomej wypowiedzi Benjamina Netanjahu. Słowa, które miał wypowiedzieć premier Izraela zostały przytoczone na łamach „Jerusalem Post”.

Anna Azari wystosowała oficjalne oświadczenie skierowane do Mateusza Morawieckiego. Odniosła się w nim do publikacji „Jerusalem Post”, w której znalazł się cytat z rzekomej wypowiedzi Benjamina Netanjahu. Premier Izraela przebywał w Polsce z okazji szczytu bliskowschodniego.

Słowa, które miał wypowiedzieć Benjamin Netanjahu odbiły się w Polsce szerokim echem. „Jerusalem Post” podał bowiem, iż polityk miał stwierdzić, że naród polski pomagał Niemcom mordować Żydów.

– Informacje podane przez Jerusalem Post na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe. Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali – napisała w oświadczeniu Anna Azari.

– Premier Netanjahu z niecierpliwością czeka na spotkanie z premierem Morawieckim w przyszłym tygodniu (wtedy odbywa się szczyt V4 w Jerozolimie – przyp. red.). To jest osobista wiadomość od mojego premiera. Jerusalem Post już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa – stało się tak na prośbę Premiera Netanjahu – zakończyła ambasador Izraela w Polsce.

Cały komunikat TUTAJ.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.