Connect with us

Polska

Artur Dziambor dołączył do Partii Wolność

SejmLog

Dodano

dnia

YouTube/Nam Zależy

Artur Dziambor, były działacz Kongresu Nowej Prawicy, dołączył do Partii Wolność. O tym fakcie poinformował sam zainteresowany za pośrednictwem Twittera.

O przenosinach do formacji kierowanej przez Janusza Korwin-Mikkego poinformował sam zainteresowany. Polityk, który jeszcze kilka miesięcy temu należał do Kongresu Nowej Prawicy, zamieścił w serwisie Twitter wpis ze zdjęciem. Wykonano je podczas tzw. tweetUp-u, czyli spotkania Janusza Korwin-Mikkego z aktywnymi użytkownikami Twittera.

„Wracam tam, gdzie moje miejsce!” – napisał polityk.

Polityczny transfer potwierdził również wolnościowy bloger „Obywatel D.C.”

Artur Dziambor opuścił Kongres Nowej Prawicy na początku listopada zeszłego roku. „Przed chwilą przesłałem członkom władz Kongresu Nowej Prawicy moją rezygnację z członkostwa w partii. Oświadczenie z powodami rezygnacji opublikuję na moich profilach w ciągu najbliższych kilku dni. Kongresowi życzę dalszych sukcesów w walce o wolność, własność i sprawiedliwość, a sam od dziś pozwolę sobie na odrobinę Wolności jako bezpartyjny” – pisał wówczas.

Przez kilka miesięcy Dziambor pozostawał bezpartyjny, jednak w swoich wpisach publikowanych w mediach społecznościowych delikatnie sugerował, że coraz bliżej mu do Wolności. Ostatecznie dołączył do ugrupowania 8 marca.

Wcześniej partię, którą kieruje Janusz Korwin-Mikke zasilił poseł Jacek Wilk, który podobnie jak Dziambor jeszcze do niedawna należał do Kongresu Nowej Prawicy.

 

Źródło:

Twitter, SejmLog

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.