Connect with us

Polska

Biedroń: doprowadzimy do realnego rozdziału państwa od Kościoła

SejmLog

Dodano

dnia

Robert Biedroń/Wiosna/Fot. materiały prasowe
Robert Biedroń/Wiosna/Fot. materiały prasowe

Robert Biedroń wziął udział w konferencji prasowej, która została zorganizowana w Częstochowie. Podczas swojego wystąpienia mówił o rozdziale państwa od Kościoła.

„Doprowadzimy do tego, że Biblia, która jest ważną rzeczą dla wielu Polek i Polaków, którą wielu wierzących, katolików, chrześcijan słusznie nosi w swoim sercu, że ta Biblia dla polityków nie będzie mieszała się z Konstytucją i każdy, kto podnosi rękę na Konstytucję, podnosi rękę na Polki i Polaków” – powiedział Robert Biedroń.

Lider partii Wiosna dodał, że jego ugrupowanie chce doprowadzić do realnego rozdziału państwa od Kościoła. „Szanując Kościół, szanując jego autonomię, szanując wierzących, jako Wiosna doprowadzimy do realnego rozdziału państwa od Kościoła. Wyprowadzimy nauczanie lekcji religii ze szkół, zaprzestaniemy finansowania nauczania lekcji religii w szkołach, zlikwidujemy Fundusz Kościelny” – oświadczył.

„Mamy 2019 rok, a politycy nie rozróżniają Biblii od Konstytucji. Nie potrafią nadal zrozumieć, że umówiliśmy się na to, że Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jest dla polityków najważniejszym dokumentem, a Biblię możemy nosić w sercu, w życiu prywatnym” – stwierdził Robert Biedroń.

To nie pierwszy raz, gdy Biedroń apeluje o rozdział państwa od Kościoła. Przypomnijmy, iż na początku kwietnia mówił, że domaga się wprowadzenia kas fiskalnych dla księży.

„Jeśli księża stawiać będą opór i nie będą chcieli rozmawiać o regulacjach opodatkowania Kościoła, wprowadzimy im kasy fiskalne” – powiedział wówczas Robert Biedroń. „Jestem gotów posunąć się do tego. Dzisiaj proboszcz przeciętnej parafii płaci 200-300 złotych podatku ryczałtowego. Przedsiębiorca, który prowadzi w tej samej miejscowości warsztat samochodowy albo salon fryzjerski płaci kilkanaście razy więcej. To nie jest sprawiedliwe i ludzie to widzą” – dodał. Cała rozmowa TUTAJ.

Czytaj także: Robert Biedroń nie wyklucza, że „Wiosna” wprowadzi kasy fiskalne dla księży

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.