Connect with us

Polska

Bieńkowska: proszę nie używać mojego nazwiska i wizerunku

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Elżbieta Bieńkowska/Fot. Nikolay Doychinov/CC BY 2.0/Flickr
Elżbieta Bieńkowska/Fot. Nikolay Doychinov/CC BY 2.0/Flickr

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało dziś o zatrzymaniu pięciu śląskich przedsiębiorców oraz notariusza prowadzącego kancelarię notarialną w Tychach. Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia oszustw na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych. Wiadomo już, że wśród zatrzymanych jest brat unijnej komisarz oraz jej były asystent.

Elżbieta Bieńkowska stanowczo odcina się od zatrzymanych osób i apeluje, by nie używać jej nazwiska i wizerunku.

„Łączenie mojej osoby z dzisiejszymi zatrzymaniami CBA pozostaje w jawnej sprzeczności z faktami, co jednoznacznie zostało ustalone w 2014 roku. Proszę nie używać mojego nazwiska i wizerunku do medialnego pozycjonowania działalności CBA i Prokuratury”

– napisała Bieńkowska na profilu społecznościowym Twitter.

Czytaj także: Jak „Gazeta Wyborcza” o zatrzymaniu asystenta Bieńkowskiej informowała?
 


 

Usiłowanie wyłudzenia i powoływanie się na wpływy

Jak informuje biuro prasowe CBA, ustalenia śledczych wskazują na usiłowanie wyłudzenia 10 mln zł od jednej z grup produkujących warzywa i owoce oraz wyłudzenie z NCBiR ponad 2 mln zł. Postępowanie obejmuje także podejrzenie powoływania się na wpływy u osób publicznych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej popełniającej przestępstwa gospodarcze oraz karnoskarbowe i pranie pieniędzy.

Wszyscy zatrzymani zostaną po zakończeniu przeszukań przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty obejmujące lata 2012-2018. Śledztwo prowadzone jest w kilku wątkach, w dalszym ciągu jest rozwojowe.

Źródło:
Elżbieta Bieńkowska/Twitter, CBA

Polityka, historia i społeczeństwo | Redaktor SejmLog Media. "Adhibe rationem difficultatibus" – W trudnościach odwołuj się do rozumu.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.