Connect with us

Polska

Broniarz: postulat 30% wzrostu wynagrodzenia jest postulatem nieprzekraczalnym

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Platforma Obywatelska RP

Sławomir Broniarz wystąpił na demonstracji nauczycieli pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. Szef ZNP zabrał głos ws. postulatów, które stawia rządowi związek zawodowy.

Sławomir Broniarz wystąpił na wtorkowej demonstracji nauczycieli przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11. Szef ZNP wygłosił przemówienie, w trakcie którego odniósł się do postulatów nauczycieli zrzeszonych w związku.

„To myśmy zeszli z tego postulatu 1000 zł, proponując 30% wzrost wynagrodzenia, co strona rządowa uznaje, że to zero elementu negocjacyjnego. To czekamy na stanowisko rządu, na ile rząd jest w stanie się posunąć w tej sprawie”- powiedział Broniarz.

„Jesteśmy przekonani, że ten postulat 30% wzrostu wynagrodzenia jest postulatem nieprzekraczalnym. My się już nie mamy gdzie cofnąć, dlatego że ten postulat jest także warunkiem negocjacji jakichkolwiek z tym i przyszłymi rządami, bo to istota naszego protestu pracowniczego i od tego nie odstąpimy” – dodał.

Jeszcze wcześniej Broniarz wziął udział w programie Konrada Piaseckiego na antenie TVN24. Podczas rozmowy przyznał, że strajk nauczycieli najprawdopodobniej nie zostanie zawieszony.

„Zapewne będą takie szkoły, przedszkola, gdzie ten strajk decyzją komitetów strajkowych zostanie zawieszony. Ale patrząc na atmosferę, na to, co dzieje się w szkołach, napięcia, niektóre wypowiedzi polityków w ostatnich dniach, ja bym był raczej sceptyczny, jeśli chodzi o możliwość zawieszenia strajku w dniu dzisiejszym” – powiedział Sławomir Broniarz.

Czytaj także: Sławomir Broniarz zabrał głos ws. strajku nauczycieli

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.