Connect with us

Polska

Bronisław Komorowski krytycznie o Mateuszu Morawieckim. „Jest symbolem patologii III RP”

SejmLog

Dodano

dnia

31/01/2013 Warszawa Oficjalne Portrety Prezydenta Bronislawa Komorowskiego. Fot. Wojciech Grzedzinski/KPRP
Fot. Wikimedia/Wojciech Grzędziński

Bronisław Komorowski był gościem Andrzeja Stankiewicza w programie realizowanym dla serwisu Onet.pl. W trakcie swojej wypowiedzi były prezydent nazwał premiera Mateusza Morawieckiego „symbolem patologii III RP”.

Stankiewicz zapytał Komorowskiego, czy zastąpienie Beaty Szydło Mateuszem Morawieckiego to „dobra zmiana”. „Taką miałem nadzieję” – odparł Komorowski. „Po pierwsze widać, że nie potrafi wyciągnąć wnioski z własnego życia, bo nie słyszałem, żeby przeprosił za głupoty PiS-u w ocenie III RP. Sam jest człowiekiem sukcesu III RP. Bankier, zarobił miliony, a jednocześnie kreuje się na krytyka całej III RP, będąc symbolem patologii III RP, tak jak ją chce malować PiS” – dodał.

Morawiecki jako symbol patologii? – dopytał Stankiewicz. „No takiej patologii, jaką próbuje wmówić Polakom PiS malując w czarnych barwach III RP. To jest polityczna schizofrenia. Ja miałem nadzieję, że on doprowadzi do głębokiej korekty, ale jest raczej niewolnikiem środowiska” – ocenił były prezydent.

To nie pierwszy raz, gdy Komorowski krytykuje Morawieckiego. Kilka dni temu były prezydent w ostrym tonie ocenił słowa wypowiedziane przez premiera podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Chodziło o odpowiedź szefa polskiego rządu na pytanie izraelskiego dziennikarza, który twierdził, że wielu członków rodziny jego matki urodzonej w Polsce zostało zamordowanych przez Niemców po tym, gdy donieśli na nich Polacy. Dziennikarz oznajmił, że gdyby zechciał o tym opowiedzieć, w świetle nowelizacji ustawy o IPN przyjętej przez polskie władze, stałby się przestępcą.

Morawiecki stanowczo zaprzeczył, że doszłoby do takiej sytuacji i dodał: Tak jak byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze, czy ukraińscy – nie tylko niemieccy.

„Współczuję Polsce. Wolałbym, żeby ster spraw rządowych był w rękach człowieka, który ma choć blade pojęcie o dyplomacji. To jest mistrzostwo świata, aby starając się, podobno, o załagodzenie narastającego konfliktu dyplomatycznego, wysadzić ten proces w powietrze jednym zdaniem” – powiedział Komorowski.

 

Źródło:
Onet.pl, Polsat News

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.