Connect with us

Polska

Bronisław Komorowski uważa, że walka Wyklętych z komunistami to „walka bratobójcza”

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Platforma Obywatelska RP

Bronisław Komorowski był gościem Moniki Olejnik w czwartkowym wydaniu programu „Kropka nad i” emitowanym na antenie TVN24. Były prezydent komentował obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Podczas rozmowy Komorowski oświadczył, że jego zdaniem postawa Wyklętych nie jest wzorem do naśladowania. „Ci ludzie zapędzeni przez komunistów do lasu zapłacili straszną cenę. Są warci pamiętania i współczucia. Ale zjawisko jako takie nie kwalifikuje się za wzór do naśladowania” – powiedział i dodał, że walka Żołnierzy Niezłomnych z komunistami „była walką bratobójczą”.

„To była jednak walka bratobójcza – polskich antykomunistów z polskimi komunistami” – oświadczył.

Wcześniej były prezydent odniósł się do przyjętej przez polski rząd ustawy degradacyjnej. Na jej mocy m.in. Wojciech Jaruzelski miałby pośmiertnie stracić stopień generalski. Komorowski skrytykował to rozwiązanie.

„To jest w ogóle pomysł wydaje mi się z piekła rodem. On łamie pewną zasadę, że stopień generała jest przyznawany nie w nagrodę, nie jako premię, nie jako wyróżnienie honorowe, tylko jest efektem służby wojskowej. Karać po śmierci to jest niegodziwość” – ocenił.

 

Źródło:
TVN24

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.