Connect with us

Polska

Cezary Gmyz uspokaja ws. ustawy 447. „Przeczytałem tekst źródłowy”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. YouTube/Telewizja Republika

Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech, opublikował w serwisie Twitter wpis. Ogłosił w nim, że zapoznał się z tekstem źródłowym amerykańskiej ustawy 447, która w naszym kraju budzi spore kontrowersje.

Ustawa 447, którą przegłosował amerykański Kongres, a następnie podpisał Donald Trump, budzi w Polsce ogromne kontrowersje. Środowiska narodowego oraz wolnościowe twierdzą bowiem, że za pośrednictwem uchwalonego prawa realizowane będą żydowskie roszczenia dotyczące zlokalizowanego w naszym kraju mienia bez spadkowego. Stanisław Michalkiewicz, znany konserwatywno-liberalny publicysta, uważa, że może to doprowadzić nawet do „żydowskiej okupacji Polski”.

Wspomniany Michalkiewicz ujawnił zresztą notatkę MSZ, która wskazuje na fakt, iż polskie władzy prowadzą ze stroną amerykańską rozmowy ws. ustawy 447.

Czytaj więcej: Stanisław Michalkiewicz odczytał w Sejmie notatkę MSZ ws. ustawy 447 [WIDEO]

Cezary Gmyz uspokaja ws. ustawy 447

Głos ws. ustawy 447 zabrał korespondent TVP w Niemczech, Cezary Gmyz. Dziennikarz twierdzi, że zapoznał się ze źródłowym tekstem ustawy.

„Wreszcie znalazłem trochę czasu i przeczytałem tekst źródłowy czyli tzw. ustawę 447. Wbrew narracji walącej ruską onucą na kilometr, dotyczy ona mienia wspólnotowego, religijnego. Polska tę sprawę uregulowała już w 1997 roku ustawą o stosunku do Gmin Wyznaniowych Żydowskich” – napisał Cezary Gmyz na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Jerzy

  16 maja 2019 at 18:07

  Cezary Gmyz nie miał jednak czasu by przeczytać całą ustawę. Dotyczy ona oczywiście mienia wspólnotowego i religijnego również, ale także bezspadkowego. Wspomniana ustawa w punkcie 3 wyraźnie o tym mówi, cyt. ” …w przypadku mienia bez spadkobierców, zapewnienia majątku lub rekompensat na rzecz potrzebujących pomocy ofiar Holokaustu, na cele związane ze wspieraniem edukacji o Holokauście oraz na inne cele”. I o to się toczy cała batalia.

 2. Avatar

  Mp

  9 maja 2019 at 18:12

  Jednak nie ma apolitycznych dziennikarzy. Ten sam tym co Karnowscy.

 3. Avatar

  Dsr

  9 maja 2019 at 17:01

  Gmyz musi płacić za pracę, niestety

 4. Avatar

  Pepe

  9 maja 2019 at 14:41

  Nie ma się czego obawiać,kler zagarnol duzo wiecew niż mu się należało w tym mienie pozydowskie,powinien oddać te tysiące hektarów

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.