Connect with us

Europa i Świat

Czaputowicz: Udział w konferencji bliskowschodniej potwierdziło około 60 państw.

Damian Fiet

Dodano

dnia

Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

W konferencji bliskowschodniej organizowanej w Warszawie potwierdziło około 60 delegacji, w tym z około 10 krajów Bliskiego Wschodu i wszystkich państw członkowskich UE. Taką informację przekazał szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Spotkanie na szczeblu ministerialnym  zostanie poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie, które odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego 2019 roku. Współorganizatorami wydarzenia są Polska oraz Stany Zjednoczone.

Minister Spraw Zagranicznych oznajmił, że do tej pory na zaproszenie do udziału w konferencji nie odpowiedziało kilkanaście państw. Z kolei kilka krajów odmówiło swojej wizyty.

– Jesteśmy zadowoleni z potwierdzonej frekwencji – zadeklarował minister Czaputowicz.

Zaznaczył, że kilkanaście państw z Bliskiego Wschodu przyjadą do Warszawy na konferencję.

– Na szczeblu ministra potwierdziły m.in. Arabia Saudyjska, Bahrajn, Izrael, gdzie będzie premier, a zarazem minister spraw zagranicznych Benjamin Netanjahu, Jemen, Jordania, Kuwejt, Maroko, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie; spodziewamy się ponadto wizyty na szczeblu wiceministra z Egiptu i z Tunezji – powiedział Jacek Czaputowicz.

Szef polskiej dyplomacji zaakcentował, że na konferencji będą przedstawiciele wszystkich państw Unii Europejskiej, w tym „zdecydowana większość”  będzie reprezentowana na szczeblu ministerialnym.

– Jest to poważny znak, że Unia Europejska będzie tutaj bardzo silnie obecna – dodał minister.

Źródło:
TVP Info
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.