Connect with us

Polska

Departament Stanu USA apeluje do Polski i Izraela

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Departament Stanu USA wystosował apel do Polski oraz Izraela. Chodzi oczywiście o konflikt dyplomatyczny, który narodził się po szczycie bliskowschodnim. 

Przedstawiciele Departamentu Stanu USA wysłali oficjalne oświadczenie do Polskiego Radia. Podziękowano w nim Polsce za dobrą współpracę przy organizacji szczytu bliskowschodniego. Departament Stanu docenia również „zdecydowany udział Izraela w warszawskiej konferencji”.

Przy okazji przedstawiciele amerykańskiej instytucji wystosowali apel zarówno do Polski, jak i Izraela.

– Wzywamy naszych sojuszników i przyjaciół do znalezienia drogi do usłyszenia się nawzajem, pójścia naprzód oraz kontynuowania bliskiej współpracy i dbania o wspólne interesy – napisano.

Wcześniej swoje stanowisko w całej sprawie przedstawiła ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. Opublikowała ona wpis na Twitterze, w którym skomentowała słowa Israela Katza, szefa izraelskiego MSZ. Ten na antenie telewizji mówił m.in. o tym, że Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

– Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze jak wczorajsza wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza – napisała Mosbacher.

Czytaj także: Georgette Mosbacher zabrała głos ws. konfliktu Polska-Izrael

Źródło:
Polskie Radio

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.