Connect with us

Polska

„DGP”: nie będzie obniżki VAT

SejmLog

Dodano

dnia

Dziennikarze „Dziennika Gazety Prawnej” podają, że dotarli do projektu dokumentu, który do końca miesiąca Polska musi przedstawić Komisji Europejskiej. Wynika z niego, iż Ministerstwo Finansów nie planuje zmniejszenia podstawowych składek podatkowych w najbliższym czasie. Oznacza to, że nie będzie obniżki VAT-u.

„Bez zmiany VAT. W programie konwergencji założono, że w horyzoncie, jaki obejmuje, czyli aż do 2021 r., nie zmienią się podstawowe stawki podatkowe. To zaś oznacza, że zapis o obniżce VAT w obowiązującej ustawie jest już nieaktualny, co zresztą wcześniej sygnalizowali przedstawiciele rządu” – podaje „DGP”.

Dziennikarze gazety informują, iż MF jest zadowolone z dotychczasowych efektów uszczelnienia wpływów z VAT, ale nie ma zamiaru go obniżać. Według prowadzonych szacunków w ciągu kolejnych dwóch lat budżet państwa zasili 16,5 mld złotych.

MF nie planuje również znieść limitu składek na ubezpieczenie społeczne. Oznacza to, że chronieni pozostaną ci, którzy generują najwyższe dochody.

Z tekstu „DGP” wynika również, że nastąpi „odmrożenie funduszu płac w budżetówce”. „Koszt podwyżek to ponad 2 mld zł w 2019 r. Jednak na podstawie obecnych zapisów trudno przesądzać, czy podwyżki będą automatyczne dla wszystkich, czy kwota zwiększenia funduszu będzie elastycznie dzielona przez szefów” – piszą dziennikarze.

Cały tekst znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Źródło:
Dziennik Gazeta Prawna

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.