Connect with us

Polska

Dominik Tarczyński do dziennikarza Onet.pl: Narobić Ci wstydu przy ludziach?

SejmLog

Dodano

dnia

TVP Info screen - "Woronicza 17"

Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w emocjonalny sposób zareagował na wpis Janusza Schwertnera, dziennikarza portalu Onet.pl, który komentował wywiad polityka dla serwisu wPolityce.pl. „Wstydu przy ludziach mam Ci narobić?” – napisał poseł.

Schwertner komentował wywiad, którego Tarczyński udzielił portalowi wPolityce.pl. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiadał w nim, że doprowadzi do uchwalenia ustawy, która pozwoli karać media i dziennikarzy za publikowanie fałszywych informacji.

„To, co robi Onet i inne media należące do niemieckich właścicieli niczym się nie różni od tego, co robiła esbecja i komuna. Tacy dziennikarze są tylko i wyłącznie manipulacyjnymi sekciarzami, osobami, które powinny zapłacić za kłamstwa. I te jakieś notatki, dokumenty, ta próba pokazywania drugiej strony zawoalowanego kłamstwa, naprawdę mnie brzydzi. Obiecałem ustawę anty fake newsową i słowa dotrzymam” – oświadczył Tarczyński.

Czytaj także: Tarczyński i Andruszkiewicz chcą ustawy ws. „fake newsów”. „Jest potrzebna na już”

„Gorzej, że podobnie uważa na przykład @D_Tarczynski. Żaden prawy sektor, czołowy polityk obozu władzy. I tak mocno w to wierzy, że szykuje ustawę, pozwalającą takich dziennikarzy odgórnie dyscyplinować” – komentował Schwertner za pośrednictwem Twittera.

Na komentarz dziennikarza zareagował sam zainteresowany. „Redaktorze, dobra rada: Nie zaczepiaj mnie bo już kilku takich jak Ty przekonało się, że to antyskuteczne i nieprzyjemne.
Wstydu przy ludziach mam Ci narobić? Skończyła się dyktatura łżemediów. Nikt się Was nie boi. Wręcz przeciwnie. Gardzę waszymi” – napisał polityk.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.