Connect with us

Polska

Dutkiewicz liczy na powrót Tuska? „Jak zaproponuje, to odpowiem”

SejmLog

Dodano

dnia

Rafał Dutkiewicz/Fot. © European Union/Patrick Mascart
Rafał Dutkiewicz/Fot. © European Union/Patrick Mascart

Rafał Dutkiewicz w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” powiedział, że nie rozważa startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, mimo że był w tej sprawie kilkukrotnie namawiany. Deklarował również, że w „warstwie retorycznej, chciałby pomagać nurtowi antypisowskiemu”.

Jak mówił Rafał Dutkiewicz, od 1 kwietnia ma objąć stanowisko profesora wizytującego uniwersytetu w Berlinie, gdzie będzie zajmował się rozwojem miast. Ma też zamiar napisać książkę związaną z problematyką urbanistyki i problemów z nią związanych.

– Mam już prawie 60 lat i jeśli podaruję sobie obecny cykl wyborczy – ten do Parlamentu Europejskiego, a kilka miesięcy później również krajowego – to we własnym przekonaniu w kolejnym cyklu za pięć lat będę już za stary na czynne aktywności polityczne. Choć Trump był starszy, gdy zaczynał. No i zdarzają się oczywiście sytuacje nadzwyczajne

– powiedział.

Pytany o to, czy taką „nadzwyczajną sytuacją” mógłby być powrót Donalda Tuska do krajowej polityki, wymijająco odpowiadał, że w tej chwili nie ma takiej deklaracji więc odniesie się do niej, jeśli się pojawi.

– Na razie nie wrócił. Jak zaproponuje, to odpowiem

– kwitował.

Dutkiewicz był prezydentem Wrocławia w latach 2002-2018.

Sikorski o Tusku: wróci i zostanie prezydentem

Z nieskrywaną nadzieją na powrót Donalda Tuska do krajowej polityki, wypowiadał się przed tygodniem były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który w programie „Tłit” Wirtualnej Polski deklarował, że jego zdaniem obecny przewodniczący Rady Europejskiej powalczy w zbliżających się wyborach prezydenckich.

– Donald Tusk przyjedzie i pozamiata. Skończy się jego kadencja w Radzie Europejskiej, wróci i zostanie prezydentem. Jestem o tym przekonany

– mówił w programie „Tłit” Wirtualnej Polski.

 

Źródło:
"Gazeta Wyborcza"

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.