Connect with us

Polska

Gender Gap – czy Mercedes swoją promocją dyskryminuje Niemki?

Damian Małecki

Dodano

dnia

www.mercedes-benz.pl

Polski oddział Mercedesa ogłosił, że w ramach walki z tzw gender gap, w dniach 08-10 marca, wszystkie kobiety kupujące samochód tej firmy, mogą liczyć na 8-procentową zniżkę symbolizującą różnice w zarobkach.

Promocja Mercedesa zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez Eurostat danych statystycznych za 2016 rok, według których tzw luka płacowa w Polsce wynosi 7.2%, natomiast w rodzinnym kraju Mercedesa, czyli w Niemczech wynosi ona 21,5%.

Szanowne klientki zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z dealerami Mercedesa w Niemczech, może i tam firma postanowiła zrobić niespodziankę wprowadzając rabat w odpowiedniej wysokości? Nie wyobrażamy sobie, by klientki w Niemczech były dyskryminowane, okazja nabycia Mercedesa z ponad 20% rabatem może być więc faktem!

 

Dane źródłowe Eurostat dotyczące gender gap w państwach Europy

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Od 10 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działał w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.