Connect with us

Polska

Gliński: Sąd będzie musiał przyznać rację organizatorom

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Fot: Lithium1989/ Wikimedia

Minister Piotr Gliński był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu ZET, gdzie komentował wczorajsze zamieszanie wokół organizacji Marszu Niepodległości. Środowiska narodowe otrzymały zakaz wydany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, ale kilka godzin później, po uzgodnieniach premiera z prezydentem ustalono, że odbędzie się marsz o charakterze uroczystości państwowych.

– Ta decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie Marszu Niepodległości nie miała podstaw prawnych. Jeżeli organizatorzy odwołają się do sądu, to sąd będzie musiał przyznać im rację. To decyzja wbrew zasadom demokratycznym. Taka jest moja opinia. To decyzja polityczna, kalkulacja polityczna. Jest oczywiste, że nie było podstaw do tego, żeby wydać taką opinię, chociaż ryzyko z Marszem Niepodległości oczywiście istnieje w związku z tym, że znajdujemy się w Polsce w bardzo ostrym konflikcie politycznym i ten kontekst polityczny jest tego typu 

– stwierdził Piotr Gliński w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet.

 

Gliński o prowokacjach na Marszu Niepodległości

– Wiemy z doświadczenia, że te marsze faktycznie były wykorzystywane, zresztą przez ekipę Gronkiewicz-Waltz właśnie, do różnego typu prowokacji. Nie pamięta pani tych ludzi w kominiarkach, którzy prowokowali? Jej opcja polityczna, PO z PSL-em wtedy w Polsce rządzili. Nie pamięta pani budki i zeznań? 

– mówił wicepremier.

 

Gliński apeluje do organizatorów Marszu Niepodległości

– Apeluję do organizatorów marszu niepodległości o rozsądne podejście do tego i włączenie się do marszu rządowego, ponieważ jeszcze w Polsce jest tak, że państwowe wydarzenia mają pierwszeństwo nad innymi

– podkreślił.

Źródło:

radiozet.pl

Polityka, historia i społeczeństwo | Redaktor SejmLog Media. "Adhibe rationem difficultatibus" – W trudnościach odwołuj się do rozumu.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.