Connect with us

Polska

Grzegorz Braun kandydatem na prezydenta Gdańska

SejmLog

Dodano

dnia

Grzegorz Braun, lider stowarzyszenia Pobudka, ogłosił, iż wystartuje w wyborach na prezydenta Gdańska.

Grzegorz Braun zamieścił w mediach społecznościowych spot, za pośrednictwem którego ogłosił, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska. Oznacza to, iż lider stowarzyszenia Pobudka wystartuje w wyborach, które odbędą się 3 marca 2019 roku.

Hasłem kampanii Grzegorz Brauna będzie zwrot „Gdańsk – tu jest Polska!”. Poniżej mogą państwo obejrzeć spot przygotowany przez byłego kandydata na urząd prezydenta RP.

Na ten moment nie wiadomo, czy Braun wystartuje spod szyldu koalicji, w skład której wchodzą partia KORWiN, Ruch Narodowy oraz stowarzyszenie Skuteczni posła Liroya-Marca. Wiele wskazuje jednak na to, iż Grzegorz Braun będzie ubiegał się o urząd prezydenta pomorskiego miasta jako kandydat niezależny.

Wcześniej spekulowano, iż w wyborach wystartować może Janusz Korwin-Mikke, jednak doniesieniom tym zaprzeczył lider gdańskiego oddziału partii KORWiN, Zbigniew Wysocki.

– Jestem po rozmowie z Januszem Korwinem Mikke, który zaprzeczył, że będzie startował w wyborach w Gdańsku – powiedział w rozmowie z serwisem Onet.pl (więcej TUTAJ).

Grzegorz Braun o urząd prezydenta Gdańska powalczy z Aleksandrą Dulkiewicz, która jeszcze do niedawna pełniła funkcję zastępczyni tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.