Connect with us

Polska

Grzegorz Schetyna: Robert Biedroń jest populistą

SejmLog

Dodano

dnia

Grzegorz Schetyna/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
Grzegorz Schetyna/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, był gościem Bogdana Rymanowskiego na antenie Polsat News. W rozmowie z dziennikarzem przyznał, że w jego ocenie Robert Biedroń jest populistycznym politykiem.

Grzegorz Schetyna oświadczył, że jest liderem partii opozycyjnej, która staje przed zadaniem walki z PiS-em. Polityk twierdzi bowiem, że partia rządząca chce doprowadzić do POLexitu. Schetyna uważa, że jego zadaniem jest dziś walka o pozycję Polski w Europie i Unii Europejskiej. Dodał również, że musi walczyć z „populistami, którzy są wszędzie i są zagrożeniem dla polskiej polityki”.

W tym momencie prowadzący rozmowę Bogdan Rymanowski dopytał Schetynę, czy do grona populistów zalicza również Roberta Biedronia, który niedawno ogłosił powstanie swojej partii o nazwie Wiosna. Grzegorz Schetyna przyznał, że Biedronia również klasyfikuje jako populistycznego polityka.

– No tak, przecież to było bardzo wyraźnie widoczne w czasie tej konwencji. Te zapowiedzi, te obietnice to jest klasyczny populizm – oświadczył lider partii opozycyjnej.

Czytaj także: Biedroń cieszy się z wyniku w sondażu. Leszek Miller studzi emocje

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.