Connect with us

Polska

Gwiazdowski: rozwiązaniem problemu płac nauczycieli jest bon edukacyjny

SejmLog

Dodano

dnia

Robert Gwiazdowski/Polska Fair Play/Fot. Damian Małecki/SejmLog
Robert Gwiazdowski/Polska Fair Play/Fot. Damian Małecki/SejmLog

Trwa protest nauczycieli, którzy domagają się podwyżki o 1000 złotych. Wcześniej odrzucili rządowe propozycje kompromisu. Z kolei Robert Gwiazdowski, lider ugrupowania Polska Fair Play przekonuje, że rozwiązaniem problemu mógłby być bon edukacyjny.

W rozmowie w Polsat News Robert Gwiazdowski przekonywał, że winę za niskie płace ponosi wysokie opodatkowanie pracy. Jak dodawał, każda szkoła powinna mieć swoją Kartę Nauczyciela.

– Jak prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział 100 zł na tucznika i 500 zł na krowę w przededniu strajku nauczycieli, to chyba Bóg go opuścił. (…) Jeżeli nauczyciel dostaje 3000 zł netto, to jego praca jest warta 5000 zł – państwo 2000 zł zabrało. Jak będziemy dawać podwyżki nauczycielom, to one będą pochodziły z podatków, które pobierzemy od nauczycieli. To jest absurd – mówił Gwiazdowski.

Rozwiązaniem problemu bon edukacyjny

– Rozwiązaniem problemu płac nauczycieli jest bon edukacyjny. Każdy rodzic powinien dostać bon, którym może zapłacić w szkole za naukę swojego dzieciaka. (…) Wtedy o tym, ile zarabia nauczyciel, zdecydowaliby rodzice, którzy posyłają dzieci do danej szkoły – dodawał lider partii Polska Fair Play.

Źródło:

polsatnews.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  gcK

  12 kwietnia 2019 at 14:16

  A co, nie uczą rodzice po szkole swoich dzieci? czy w sensie mają ich uczyć jeszcze więcej? Aha i ze studiami też można robić do 15, trochę Pan popłynął.

 2. Avatar

  Daim Onf

  11 kwietnia 2019 at 23:53

  Jestem nauczycielem i żądam zniesienia Karty Nauczyciela. Chcę 40-godzinnego tygodnia pracy. Od 7:00 do 15:00 i ani minuty dłużej!!! Przygotowanie i poprawa kartkówek i sprawdzianów-tylko do 15:00, dyskoteki szkolne, komersy, 100-dniówki, wycieczki szkolne–WSZYSTKO DO GODZINY 15:00!!! O radach pedagogicznych, wywiadówkach (CHCIAŁBYM WIDZIEĆ rodziców zasuwających w pośpiechu do szkoły, żeby mnie zastać przed 15:00), przydziałach dodatkowych (że coś takiego istnieje, większość ludzi nawet nie ma pojęcia) nie wspomnę… Wszystko do godziny 15:00. TAK JAK INNI. POTEM MNIE NIE MA. ŻĄDAM 40-GODZINNEGO TYGODNIA PRACY!!! W końcu miałbym wolne popołudnia! I w du*ie mam wakacje i ferie! Wolne popołudnia i 26 dni urlopu!!! Żądam natychmiast. Jak zwykły robol bez studiów. A jak się szkoła nie podoba, niech rodzice uczą swoje dzieci sami. Życzę powodzenia z matematyką (Schemat Hornera, macierze liczbowe, funkcje wymierne, logarytmy, itp), chemią, fizyką i językami obcymi (w szkole średniej są dwa). ZNIEŚĆ OBIĄZEK SZKOLNY. NIE KAŻDY SIĘ DO SZKOŁY NADAJE.

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.