Connect with us

Polska

Jacek Czaputowicz o relacjach Polski z Izraelem: tam jest kampania wyborcza

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Flikcr/U.S. Department of State

Jacek Czaputowicz, szef polskiego MSZ, w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP komentował relacje na linii Polska-Izrael. Te, po niedawnych wypowiedziach Benjamina Netanjahu oraz Israela Katza, nie są najlepsze.

Jacek Czaputowicz przyznał, że pomiędzy Polską a Izraelem pojawiły się zgrzyty. „Tylko tu chcę powiedzieć jest ten zgrzyt, czyli nieuzasadniony w ogóle, niedopuszczalne oskarżenie Polski o kwestie takiego wrodzonego antysemityzmu przez pana pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Katza, wcześniej niejednoznaczna wypowiedź premiera Netanjahu” – powiedział szef polskiego MSZ.

Minister uważa, że wpływ na takie zachowania izraelskich polityków ma trwająca w tym kraju kampania wyborcza. „Tam jest kampania wyborcza, ona się zakończy w kwietniu. Myślę, że to jest też ten element, który nie sprzyja teraz rozwiązaniu spraw” – oświadczył Jacek Czaputowicz.

Szef resortu spraw zagranicznych przyznał jednak, że w całym sporze opinia publiczna jest po stronie Polski. „Opinia publiczna jest po stronie Polski. Wiele wpływowych środowisk żydowskich wydało oświadczenia popierające stanowisko Polski, wyrażające zdziwienie z reakcji Izraela. Także dyplomaci amerykańscy” – ocenił polityk na antenie TVP.

„Teksty na temat naszych relacji polsko-żydowskich podczas II wojny światowej są bardzo wyważone, w porównaniu z tym co było rok temu. Innymi słowy jesteśmy zadowoleni z tego dyskursu” – dodał.

Czytaj także: Emmanuel Macron przyjedzie do Polski. „Szukamy terminu”

Źródło:
TVP, 300polityka.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.