Connect with us

Polska

Jacek Sasin o projekcie ustawy Barbary Nowackiej: propozycja wojny religijnej

SejmLog

Dodano

dnia

Barbara Nowacka 2

Jacek Sasin, Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera, w rozmowie przeprowadzonej na antenie radiowej Jedynki, skomentował projekt ustawy Barbary Nowackiej. Liderka partii Inicjatywa Polska chce wyraźnego rozdziału państwa od Kościoła.

– Ostatnie lata pokazują, że Polsce bardzo potrzeba rozdziału Kościoła od państwa i świeckości – uporządkowania relacji, które ewidentnie zostały zakłócone. Jeśli mamy być krajem demokratycznym, krajem równych praw i równych szans, pewne relacje trzeba przebudować i przemodelować – mówiła 6 stycznia, podczas konferencji prasowej przed Sejmem, Barbara Nowacka.

Nowacka dodała, że jej ugrupowanie proponuje zainicjowanie szerokiej dyskusji na temat rozdziału państwa od Kościoła.

– Szeroką dyskusję, która pozwoli w następnym parlamencie zacząć działać tak, żeby mieć pewność, że relacje między Kościołem i państwem są zdrowe – oświadczyła.

Czytaj także: Barbara Nowacka przedstawiła projekt ustawy dotyczącej rozdziału państwa od Kościoła

Jacek Sasin, Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera, uważa, że propozycja Nowackiej może doprowadzić do wojny religijnej.

– To jest propozycja wywołania wojny religijnej w tej chwili w Polsce – powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

– Widać, że jak nie ma żadnych pozytywnych propozycji gospodarczych, to zawsze jest ten mechanizm wojny religijnej, rozpalenia kolejnego dyskusji, tak jak przy okazji aborcji, związków jednopłciowych. Tym razem wzięto na celownik Kościół, walkę z Kościołem, de facto walkę z religią – bo jeśli przypomni się, że kilka dni temu jeden ze współpracowników pani Barbary Nowackiej publicznie porównał wiarę w Boga do wiary w pokemony, to to pokazuje, o co tutaj naprawdę chodzi – dodał.

Źródło:
Radio Jedynka

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.