Connect with us

Polska

Jacek Sutryk z poparciem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia. Michał Jaros rezygnuje ze startu

Damian Fiet

Dodano

dnia

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zadeklarowali, że w zbliżających się wyborach samorządowych będą popierać kandydaturę Jacka Sutryka, obecnie dyrektora Departamentu Spraw Społecznych. Jednocześnie Michał Jaros zrezygnował ze startu w wyborach na urząd prezydenta Wrocławia.

Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że Jacek Sutryk będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej, która zrzesza wiele środowisk m.in. PO,N. i SLD oraz sympatyków Rafała Dutkiewicza.

– Wierzę w zwycięstwo, we Wrocławiu liczy się tylko zwycięstwo, jestem przekonana, że dokonaliśmy najlepszego możliwego wyboru

– oświadczyła szefowa Nowoczesnej

– To są dla nas, i – jestem przekonany – dla Polski, bardzo, bardzo ważne wybory. Zrobimy wszystko, żeby je wygrać, żeby Wrocław na tych wyborach skorzystał

– zaznaczył Grzegorz Schetyna

Szef PO podkreślił, że nie występują różnice polityczne czy ideologiczne pomiędzy jego ugrupowaniem a pozostałymi członkami Koalicji Obywatelskiej.

 

Michał Jaros rezygnuję ze startu w wyborach

Jaros jako poseł Nowoczesnej zadeklarował start w wyborach z brakiem poparcia swojej partii. Jednak podczas wspólnego briefingu oświadczył, że rezygnuję z kandydowania i dołącza się do drużyny Jacka Sutryka.

–Dziś nadszedł czas, kiedy trzeba wspólnie walczyć o najważniejsze wartości, o demokrację, o wolność, o samorządy. To jest czas, kiedy musimy szukać rozwiązań, które pozwolą nam na realne zmiany we Wrocławiu –  mieście, które kocham, które zasługuje na t zmiany

– zadeklarował Jaros

– W tym miejscu chcę powiedzieć, że proszę głosować na Jacka Sutryka. Wierzę w to, że Jacek Sutryk zostanie jesienią tego roku prezydentem Wrocławia, a ja będę z nim w jego drużynie

– dodał poseł Nowoczesnej.

 

Do trzech razy sztuka

Jacek Sutryk jest trzecim kandydatem, któremu PO udzieliło poparcie w nadchodzących wyborach samorządowych. Pierwszą osobą była posłanka Alicja Chybicka, następnie w kwietniu udzielono poparcia Kazimierzowi Michałowi Ujazdowskiemu, aby w lipcu zrezygnować z poparcia Ujazdowskiego na rzecz Jacka Sutryka.

Warto przypomnieć, iż 9 sierpnia Kazimierz Michał Ujazdowski zrezygnował ze startu w nadchodzących wyborach na urząd prezydenta miasta.

Źródło:

Radio Wrocław, Tvn24.pl

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.