Connect with us

Polska

Jacek Wilk żąda odwołania do Warszawy polskiego ambasadora w Izraelu

SejmLog

Dodano

dnia

Jacek Wilk

Jacek Wilk, poseł partii KORWiN, opublikował w serwisie Twitter wpis, w którym przyznał, iż domaga się odwołania do Warszawy polskiego ambasadora w Izraelu.

Jacek Wilk opublikował na Twitterze dwa wpisy. W pierwszym z nich przyznał, że złożył interpelację do ministra spraw wewnętrznych i administracji. Przyznał, że domaga się odpowiedzi, dlaczego policja wkroczyła do siedziby internetowej telewizji Media Narodowe.

– Złożyłem dziś oświadczenie poselskie, w którym zażądałem od ministra spraw wewnętrznych wyjaśnień w związku z najściem policji na siedzibę telewizji Media Narodowe i wypytywaniem o akcję informacyjną na temat zagrożenia skutkami ustawy S. 447 – napisał Jacek Wilk.

Wilk dodał też, że domaga się odwołania z Izraela polskiego ambasadora, Marka Magierowskiego. To oczywiście pokłosie konfliktu dyplomatycznego na linii Polska-Izrael oraz wypowiedzi szefa tamtejszego MSZ, Israela Katza, który przyznał, że nie przeprosi Polaków za swoje słowa. Przypomnijmy, iż mówił on, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

– Zażądałem także odwołania do Warszawy ambasadora RP w Izraelu – wobec ostatniego oświadczenia ministra spraw zagranicznych Izraela – pana Israela Katza – iż NIE PRZEPROSI ON ZA SWE HANIEBNE SŁOWA O „WYSYSANIU PRZEZ POLAKÓW ANTYSEMITYZMU Z MLEKIEM MATKI” – napisał Jacek Wilk (pisownia oryginalna).

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.