Connect with us

Polska

„Zamiast piątki Kaczyńskiego, piątka Wilka”. Jacek Wilk przedstawia swoje propozycje

SejmLog

Dodano

dnia

Jacek Wilk/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Jacek Wilk/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Jacek Wilk przedstawił zestaw propozycji dla wyborców. Jak sam twierdzi, ma być to alternatywa dla obietnic PiS tzw. „piątki Kaczyńskiego”.

„Zamiast piątki Kaczyńskiego, piątka Wilka” – napisał poseł partii KORWiN na swoim profilu społecznościowym.

„Dlaczego najpierw pobieramy PIT od emerytów, a potem im to oddajemy? Gdybyśmy zlikwidowali PIT od emerytur, to w kieszeni emerytów i rencistów pozostałoby dużo więcej niż 1,1 tys. zł, (mówiąc oczywiście o najniższej emeryturze)!” – napisał Jacek Wilk.

„Założeniem „500 plus” był wzrost dzietności. Najnowsze dane pokazują, że w roku 2018 z powrotem wracamy w dół. Mamy jeden z najniższych wskaźników dzietności na kobietę na poziomie 1,4-1,5. Za 20 lat w Polsce będzie tylko 33-34 mln” – dodał.

„Nowy zestaw obietnic PiS to obciążenie państwowej kasy rzędu 40 mld zł. Wydatki z czasem będą coraz bardziej ciążyć budżetowi. PiS buduje pole minowe dla przyszłych rządów, które chcąc zrezygnować z socjalistycznych pomysłów spotka się z bardzo silnym oporem społecznym” – zakończył swój wpis Jacek Wilk.

Poniżej załączył grafikę ze swoimi propozycjami.

Tzw. „piątka Kaczyńskiego” zakłada rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, wypłata 13. emerytury w kwocie 1100 zł brutto, likwidacja podatku PIT dla osób do 26. roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Koszt tego programu rząd wyliczył na 42 mld złotych.

Czytaj także: Petru pokazał odpowiedź resortu finansów na jego interpelację ws. „piątki Kaczyńskiego”

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

2 komentarze

2 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.