Connect with us

Polska

Jak zagłosujesz w referendum konstytucyjnym? [SONDA]

Damian Małecki

Dodano

dnia

Andrzej Duda fot. Kancelaria Sejmu Rafał Zambrzycki

Prezydent Andrzej Duda przedstawił i omówił pytania, które będą przedmiotem głosowania podczas referendum konstytucyjnego. Prezydent chce by referendum zostało przeprowadzone w dniach 10-11 listopada tego roku.

− Powinniśmy zacząć dyskusję nad nową konstytucją w Polsce. Chciałbym, żeby to była dyskusja jak najbardziej społeczna. Jestem przekonany, że w wolnej, suwerennej, niepodległej Polsce, po prawie 30 latach od przemian ustrojowych, Polacy są społeczeństwem absolutnie dojrzałym. Polacy są społeczeństwem inteligentnym. Kiedy dyskutuje się o ważnych sprawach państwa, o kwestiach politycznych, ale przede wszystkim o kwestiach ustrojowych, właściwie wszyscy chyba w Polsce wiedzą o czym jest mowa i mają na ten temat swoje własne zdanie. I dlatego uważam, że w tych najważniejszych sprawach, sprawach ustrojowych, nie można decydować bez wcześniejszego zapytania polskiego społeczeństwa o zdanie

− mówił w oświadczeniu prezydent Andrzej Duda.

Przedstawiając Państwu treść pytań proponujemy jednoczesną ankietę referendalną czytelników SejmLoga. Jakie będą Państwa odpowiedzi? Wyniki opublikujemy w naszym serwisie.

Korzystamy z zewnętrznej wtyczki – jeśli sonda nie wyświetla się wyłącz adblock, jeśli któreś pytanie nie wyświetla się użyj przycisku F5 by odświeżyć stronę.


Poniżej prezentujemy całość oświadczenia.

Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy! Chcemy zatrudnić dziennikarzy, którzy przygotowywać będą dla Państwa więcej materiałów, zwłaszcza tych autorskich, w oparciu o misję SejmLoga. Aby Fundacja mogła kogoś bezpiecznie dla niego zatrudnić, ważne jest by mogła zaplanować wydatki w oparciu o nawet niewielkie, ale stałe, pozwalające się przewidywać wpływy. Tworzymy prawdziwie obywatelskie media i musimy finansować się z dobrowolnych wpłat czytelników. Postaraliśmy się aby proces wspierania był możliwe jak najłatwiejszy, uruchomiliśmy więc kilka wygodnych opcji. Jeśli doceniasz naszą pracę i jakość serwisu, który tworzymy, prosimy wesprzyj nas, nie zawiedziemy.

 

 

Wspierać nas można poprzez:

wpłata na konto bankowe
Fundacja SejmLog
mBank 78 1140 2004 0000 3502 7645 6959
SWIFT BREXPLPWMBK
IBAN PL 78 1140 2004 0000 3502 7645 6959

 

Stałe, comiesięczne wsparcie w serwisie Patronite – już od 3zł miesięcznie

 

 

Szybkie płatności Dotpay


 

Z aktualnym Statutem Fundacji można zapoznać się – tutaj

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Od 8 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działa w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.