Connect with us

Polska

Jaki podejrzewa HGW i polityków PO: „Czy w ostatnim czasie spotykali się z handlarzem roszczeń?”

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Patryk Jaki 2 fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski
Patryk Jaki/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Dziś odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Weryfikacyjnej, której przewodniczy kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta stołecznego Warszawy – Patryk Jaki. Podczas briefingu prasowego polityk spytał wprost o kwestię przyjętej przez Hannę Gronkiewicz-Waltz taktyki w sprawie nieprawidłowości reprywatyzacyjnych.

„Spodziewaliśmy się, że HGW nie stanie przed komisją, bo się boi i ma coś do ukrycia, że będą mataczyć jeżeli chodzi o przesyłane nam dokumenty, że boją się prawdy. Ale nie spodziewaliśmy się, że z pieniędzy odzyskanych przez KW od handlarzy roszczeń nie zostaną wypłacone odszkodowania. Stało się tak dlatego, że bezradność, bezczynność Rafała Trzaskowskiego doprowadziła do tego, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ośmieliła się i podjęła tak skandaliczną decyzję” – mówił Patryk Jaki na briefingu przed siedzibą Komisji Weryfikacyjnej.

 

Jaki o PO: nie chcą pomagać ludziom

„PO, która rządzi w Warszawie podjęła decyzje, że pieniądze podane im na tacy nie zostaną przeznaczone na mieszkańców. Nie chcą wypłacić po kilkanaście tysięcy mieszkańcom, a wypłacali dziesiątki milionów mafii reprywatyzacyjnej, ludziom. Tam miliony mogli wypłacić a tu nie mogą wypłacić symbolicznych kwot. I Rafał Trzaskowski będzie dokładnie takim samym prezydentem. Jeżeli ktoś jest przekonany, że będzie inaczej to czyny, nie słowa. Co zrobił w tej sprawie? To kandydat PO, która cały czas rządzi w Warszawie. Bezradność. Nie chcą pomagać ludziom” – mówił Patryk Jaki na briefingu przed siedzibą Komisji Weryfikacyjnej.

 

Jaki zadaje pytania o strategię Hanny Gronkiewicz-Waltz

„Chcę zadać publiczne pytanie Hannie Gronkiewicz-Waltz i politykom PO, którzy rządzą w Warszawie, będziemy żądali odpowiedzi, czy w ostanim czasie spotykali się z którymś z handlarzy roszczeń i ustalali tę taktykę i strategię. Czy nie ma do ukrycia tego, że ta taktyka jest ustalana z handlarzami roszczeń? Taktyka zgłaszania sprzeciwów do decyzji komisji” – mówił Patryk Jaki.

„Miasto ma narzędzia i instrumenty. Nie korzysta z tych narzędzi. Chce stać tam, gdzie stoi. Pytanie czy ta strategia korzystna dla handlarzy roszczeń była ustalana wspólnie? Nikt nas nie spodziewał, że miasto może być tak bezczelne i posunąć się tak daleko” – mówił Jaki.

Kaleta o nagrodach w warszawskim ratuszu

„218 tys. zł którą HGW wypłaciła Jakubowi R. w postaci nagród. 700 tys zł HGW wypłaciła prywatnej kancelarii, która zaskarża wszelkie decyzje komisji przywracające majątek miastu. Nie są to działania zwiększające majątek Warszawy, tylko w interesie osób korzystających z decyzji Jakuba R., który siedzi w areszcie. 215 tys. zł to kwota jaka miała być wypłacona w 7 decyzjach odszkodowawczych dla ofiar pokrzywdzonych reprywatyzacją. Ludzie, którzy po reprywatyzacji z dnia na dzień wiązali koniec z końcem, bo zostali oddani ludziom, którzy zrobili piekło z ich życia proszą o skromne pieniądze z nadpłaconych czynszów. Miasto ma środki na te skromne odszkodowania, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie robi nic, kpi z mieszkańców i składa sprzeciwy” – mówił Sebastian Kaleta.

Źródło:

KW

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.