Connect with us

Polska

Jarosław Gowin o Kukiz’15: jest naturalnym koalicjantem

SejmLog

Dodano

dnia

Jarosław Gowin/Flickr/Domena publiczna
Jarosław Gowin/Flickr/Domena publiczna

Jarosław Gowin w programie „Tłit” w Telewizji WP przyznał, że w jego ocenie ruch Kukiz’15 byłby naturalnym koalicjantem dla Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Gowin był gościem programu „Tłit” emitowanego na antenie Telewizji WP. Podczas rozmowy wicepremier pytany był o swoje stanowisko wobec ewentualnej koalicji, którą Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) miałaby zawrzeć po wyborach z Kukiz’15. Plotki na ten temat pojawiają się bowiem w mediach bardzo często, a politycy twierdzą, że temat jest poruszany również na sejmowych korytarzach.

Gowin przyznał, że „wielokrotnie” powtarzał, że Kukiz’15 jest według niego „naturalnym koalicjantem” dla Zjednoczonej Prawicy.

„Wielokrotnie mówiłem, że dla mnie ruch Kukiz’15, trochę niejednorodny, ale to jest rzecz oczywista – ale z wieloma elementami takimi bardzo wolnościowymi w swoim programie – jest naturalnym koalicjantem” – powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jarosław Gowin dodał też, że oprócz Kukiz’15 naturalnym koalicjantem dla ZP byłaby także Polska Fair Play, czyli ugrupowanie założone przez Roberta Gwiazdowskiego.

Głos ws. wypowiedzi Gowina zabrał polityczny dziennikarz wp.pl, Michał Wróblewski.

Czytaj także: Paweł Kukiz odpowiedział Kaczyńskiemu ws. ponadpartyjnej deklaracji na temat euro

Źródło:

300polityka.pl, Telewizja WP

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.