Connect with us

Polska

Jerzy Owsiak pozywa TVP

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Ralf Lotys

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej Jerzy Owsiak zapowiedział, iż skieruje pozew przeciwko TVP. Chodzi o animację „Plastusie” autorstwa Barbary Pieli, która została wyemitowana na antenie TVP Info w programie Michała Rachonia.

10 stycznia w programie „Minęła dwudziesta” emitowanym na antenie TVP Info pokazany został teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez Barbarę Pielę. Zaprezentowano w nim postacie Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Jerzego Owsiaka. Niektórzy z komentujących wskazywali, iż zawierał on antysemickie wątki. Świadczyć ma o tym sytuacja, w której lalka symbolizująca Jerzego Owsiaka prowadzi auto pełne banknotów. Na jednym z nich widnieje gwiazda Dawida.

Owsiak krytycznie o animacji wypowiadał się zaraz po jej publikacji oraz w trakcie swojego przemówienia w dniu finału WOŚP.

–  Kiedy robimy tak nieprawdopodobne rzeczy, kiedy chcemy być ze sobą. Kiedy ktoś o nas w niemalże nazistowski sposób opowiada, że jesteśmy armią ludzi z plasteliny. Tych złych, niedobrych. My robimy kupę dobra. Przed momentem pękło miliard złotych. Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy mają dla siebie przyjaźń i nie mają w sobie agresji. Ta agresja miała miejsce w Gdańsku, moim rodzinnym mieście. To coś nieprawdopodobnego. Nie dzielmy się! – powiedział wówczas.

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej Jerzy Owsiak zapowiedział, że pozwie TVP za emisję animacji.

– Złożyliśmy skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie „świata z plasteliny”. Złożymy także skargę do sądu – stwierdził.

– Tam po prostu były treści, których powinniśmy się wszyscy wstydzić. I ci, którzy to lepią, i ci, którzy to emitują. Nie oglądajmy tego! – powiedział szef WOŚP argumentując swój pozew.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.