Connect with us

Polska

Joachim Brudziński: policja zatrzymała osoby, które wzywały do kolejnych morderstw

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Joachim Brudziński, szef MSWiA, poinformował na Twitterze, że policja dokonała zatrzymań kolejnych osób, które nawoływały do morderstw polityków.

Joachim Brudziński zamieścił na Twitterze wpis, w którym poinformował, że funkcjonariusze policji dokonali zatrzymań osób, które nawoływały do mordów na politykach. Działo się to za pośrednictwem internetu, gdzie po informacji o ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, pojawiło się mnóstwo hejterskich komentarzy.

Szef MSWiA od samego początku zapewnił, iż policja monitoruje tego typu wpisy i w razie konieczności będzie interweniować. Tak, jak widać nastąpiła. Brudziński nie ukrywa jednak, że wśród zatrzymanych mogły znaleźć się tzw. „internetowe trolle”.

– Wczoraj policja zatrzymała trzy osoby które wzywały do kolejnych morderstw. Jedni to pewno zwykle internetowe trolle, naiwnie liczący na anonimowość. Inni to niezrównoważeni psychicznie.Apeluję do wszystkich „podgrzewających” emocje o rozsądek, rozwagę i odpowiedzialność – napisał Joachim Brudziński.

Wśród zatrzymany znalazł się m.in. mężczyzna, który na pośrednictwem internetu groził prezydentowi Olsztyna.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.