Connect with us

Polska

Joanna Lichocka o ustawie 447: to może być element wojny hybrydowej

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Jarosław Roland Kruk

Joanna Lichocka gościła dziś na antenie Polskiego Radia. Podczas rozmowy mówiła m.in. o amerykańskiej ustawie 447, która w naszym kraju wywołuje mnóstwo kontrowersji.

Joanna Lichocka przyznała, że ustawa 447 stała się niezwykle popularnym tematem ze względu na kampanię wyborczą. „To jest oczywiście element kampanii wyborczej. Ma zniechęcać do Prawa i Sprawiedliwości, ale także ma budować poczucie w opinii publicznej, że współpraca ze Stanami Zjednoczonymi może Polsce jakoś szkodzić. To jest oczywiście teza, którą kolportują ludzie sprzyjający Moskwie. Uważam, że to jest po prostu rosyjska propaganda” – powiedziała posłanka PiS w „Sygnałach Dnia”.

„Widzimy nasilenie bardzo agresywnych wpisów w mediach społecznościowych w stosunku do rządu polskiego i daje to do myślenia, że jest to jakaś zorganizowana akcja. Być może jakiś element wojny hybrydowej, ale to są spekulacje” – dodała.

Joanna Lichocka oświadczyła też, że rząd nie prowadzi rozmów odnośnie rzekomej restytucji mienia żydowskiego. „My nie podejmujemy takich rozmów i nie zgadzamy się, żeby żądano od ofiar jakichkolwiek odszkodowań. Polska jest ofiarą, o tym trzeba mówić przede wszystkim” – powiedziała.

 

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.