Connect with us

Polska

Joanna Schmidt odchodzi z Nowoczesnej

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Joanna Schmidt fot. Kancelaria Sejmu RP - Paweł Kula
Joanna Schmidt fot. Kancelaria Sejmu RP/Paweł Kula

Po deklaracji Joanny Scheuring-Wielgus o odejściu z partii .Nowoczesna, taką samą decyzję ogłosiła Joanna Schmidt. „Dziś współzałożycielka Nowoczesnej – Joanna Scheuring – Wielgus podjęła decyzję o opuszczeniu partii. Trzy lata temu wraz z Joanną występowałyśmy na Torwarze, tworząc projekt, który porwał tysiące ludzi i zdobył ponad milion głosów w wyborach parlamentarnych w 2015 roku” – tak zaczęła swoje oświadczenie była już posłanka partii Katarzyny Lubnauer.

„Niestety, nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu Klubu Poselskiego i partii Nowoczesna” – pisze Joanna Schmidt.

„Chciałam zmieniać polską politykę”

„Zaangażowałam się w tworzenie Nowoczesnej jako osoba spoza polityki, pracująca wcześniej w biznesie, a w ostatnich latach jako kanclerz prywatnej uczelni. Porzuciłam satysfakcjonującą pracę, by zmieniać polską politykę. Uważałam i nadal uważam, że chorobą polskiej polityki jest sposób jej prowadzenia – zakulisowe gry, personalne spory, kłamstwo oraz coś, co języku potocznym nazywa się cwaniactwem. Wierzyłam i nadal wierzę, ze polska polityka potrzebuje profesjonalizmu, ludzi pracowitych, zaangażowanych i prawdomównych. Na rzecz tak rozumianej polityki nadal będę działać” – czytamy w dalszej części oświadczenia.

„Nowoczesna była partią entuzjazmu”

„Jestem wdzięczna Poznaniakom za poparcie, którego udzielili mi w wyborach. Nadal jako niezależny poseł będę dla nich pracować. Nowoczesna była partią entuzjazmu, profesjonalizmu, szczerości i szacunku dla innych. Od początku zaangażowałam się w prace Klubu Poselskiego jako jego wiceprzewodnicząca, wraz z grupą ekspertów przygotowałam szereg ustaw, uczestniczyłam wraz z tysiącami Polaków w pro-obywatelskich demonstracjach i spotykałam się z wyborcami Nowoczesnej w całym kraju” – podkreśla Joanna Schmidt.

„Podjęłam niełatwą, ale słuszną decyzję. Rozpoczynając pracę jako poseł niezrzeszony deklaruję wsparcie dla wszelkich działań, dzięki którym Polska stanie się krajem w pełni demokratycznym i nowoczesnym, państwem ludzi aktywnych, przedsiębiorczych i społecznie wrażliwych” – pisze na koniec.

Źródło:
Joanna Schmidt/Facebook
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.