Connect with us

Polska

Płażyński o wyniku Dulkiewicz: nie jest niczym nadzwyczajnym

Dodano

dnia

Fot. YouTube/Telewizja Republika

Kacper Płażyński, były kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Gdańska, skomentował triumf Aleksandry Dulkiewicz w wyborach przedterminowych. Polityk ocenił, że rezultat, który uzyskała była zastępczyni Pawła Adamowicza „nie jest niczym nadzwyczajnym”.

Aleksandra Dulkiewicz zdeklasowała konkurencję w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska. Była zastępczyni tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza uzyskała ponad 82% głosów. Drugi w zestawieniu, Grzegorz Braun reprezentujący koalicję Konfederacja, zdobył ich ponad 11%.

Kacper Płażyński, kandydat, który o urząd prezydenta Gdańska rywalizował z Pawłem Adamowiczem, uważa, że wynik, który uzyskała Dulkiewicz „nie jest niczym nadzwyczajnym”.

– Ten wynik nie jest niczym nadzwyczajnym. Kontrkandydaci pani Dulkiewicz to raczej osoby anonimowe dla Gdańska – powiedział Płażyński na antenie Telewizji Republika.

Płażyński dodaje również, że w ocenie jego oraz jego współpracowników prezydentura Aleksandry Dulkiewicz niewiele zmieni.

– W naszej ocenie niestety prezydentura pana Adamowicza miała wiele cieni. W Gdańsku wiele osób czuje się wykluczonych społecznie i niestety myślę, że pani Dulkiewicz będzie kontynuowała tę samą grę polityczną – powiedział.

Były kandydat PiS w wyborach na prezydenta Gdańska dodał również, że urząd włodarza miasta przypadł Aleksandrze Dulkiewicz niejako „przypadkiem”. Stwierdził bowiem, że ma spore wątpliwości, czy „w normalnych wyborach” była współpracowniczka Pawła Adamowicza również by zwyciężyła.

– Ten tytuł i odpowiedzialna funkcja przypadła jej przypadkiem. Nie sądzę, aby Gdańszczanie wybrali w normalnych wyborach panią Dulkiewicz na tak odpowiedzialną funkcję – oświadczył.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.