Connect with us

Polska

Kacper Płażyński nie poprze żadnego z kandydatów na prezydenta Gdańska

Dodano

dnia

Fot. YouTube/Telewizja Republika

Kacper Płażyński, były kandydat PiS na prezydenta Gdańska, przyznał, że nie poprze żadnego z kandydatów, którzy ubiegają się o urząd włodarza pomorskiego miasta po śmierci Pawła Adamowicza.

Kacper Płażyński rywalizował o prezydenturę w Gdańsku podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Kandydat PiS dostał się do drugiej tury, jednak tam musiał uznać wyższość walczącego o reelekcję Pawła Adamowicza. 14 stycznia 2019 roku Adamowicz zmarł w wyniku ran odniesionych podczas ataku Stefana W. w trakcie gdańskiego finału WOŚP.

W związku z dramatyczną sytuację premier Mateusz Morawiecki zarządził wybory na prezydenta miasta. Odbędą się one 3 marca 2019 roku. Na ten moment swój akces w walce o fotel prezydenta miasta zadeklarowało czworo kandydatów. Są nimi: Aleksandra Dulkiewicz, Grzegorz Braun, Andrzej Kania oraz Piotr Walentynowicz.

– Rozumiemy, że ten mandat prezydenta Adamowicza był silny. Wybory odbyły się dopiero trzy miesiące temu. W związku z tym wydaje się właściwym, aby jednak w dalszym ciągu to środowisko, które złożyło pewne zobowiązania wyborcze, dalej się z nich wywiązywało. Nie chcemy też podgrzewać emocji społecznych, a obawiam się, że taka kampania z prawdziwego zdarzenia w tym wypadku służyłaby jedynie zaostrzaniu, radykalizowaniu życia publicznego – powiedział Kacper Płażyński w rozmowie z TVP Info.

Były kandydat PiS dodał też, że nie poprze żadnego z kandydatów.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.