Connect with us

Polska

Katarzyna Lubnauer komentuje odejście posłów Nowoczesnej

Avatar

Dodano

dnia

Katarzyna Lubnauer fot. Kancelaria Sejmu - Krysztof Białoskórski

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca partii Nowoczesna, skomentowała odejście z ugrupowania siedmiu posłów. Politycy przenieśli się do klubu Platformy Obywatelskiej, wraz z którą stworzyli nowy klub o nazwie Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

O odejściu siedmiu posłów Nowoczesnej informowaliśmy wczoraj na Sejmlog.pl. Wśród polityków, którzy opuścili szeregi partii znaleźli się: Kamila Gasiuk-Pihowicz (była szefowa klubu „N”), Marek Sowa, Michał Jaros, Kornelia Wróblewska, Paweł Kobyliński, Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski. Ponadto do PO dołączył też Piotr Misiło, który w zeszłym tygodniu został usunięty z szeregów Nowoczesnej.

W wyniku przejścia posłów Nowoczesnej do klubu PO, ten zmienił nazwę. Od teraz będzie nazywał się Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

Czytaj także: Oficjalnie: posłowie Nowoczesnej odchodzą z partii

Posłowie odchodzą z Nowoczesnej. Co na to Katarzyna Lubnauer?

Odejściu siedmiu posłów z Nowoczesnej skomentowała przewodnicząca partii, Katarzyna Lubnauer. Polityk poinformowała, że wszyscy, którzy zdecydowali się opuścić szeregi ugrupowania, z automatu przestali być jego członkami.

– Z automatu wszystkie te osoby, które wyszły z klubu Nowoczesnej, przestają być członkami Nowoczesnej, bo tak mówi statut. Status mówi jednoznacznie, że każda osoba, która opuszcza klub parlamentarny Nowoczesnej, automatycznie przestaje być członkiem partii, w związku z tym rozumiem, że te osoby są bezpartyjne, mogą wstąpić do PO – powiedziała Lubnauer.

Katarzyna Lubnauer pytana była również o to, czy Nowoczesna, jako partia, dotrwa do końca kadencji. Polityk twierdzi, że gdyby tak się stało, wówczas odbiłoby się to na całej Koalicji Obywatelskiej.

– Nie ma koalicji bez współkoalicjanta. Zmiana nazwy klubu nie pomoże. Pozostaje wtedy goła Platforma Obywatelska, bo przejście kilku posłów z Nowoczesnej nie uczyni z niej Koalicji Obywatelskiej – oświadczyła.

 

Źródło:

TVP INFO

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.