Connect with us

Polska

Kolejne dementi Departamentu Stanu USA ws. rzekomego zawieszenia współpracy z Polską

SejmLog

Dodano

dnia

Pixabay.com

Heather Nauert, rzeczniczka Departamentu Stanu USA, po raz kolejny podkreśliła, iż informacje o rzekomym zawieszeniu stosunków na linii USA-Polska, są nieprawdziwe.

„Chcę przypomnieć, iż wszystkie doniesienia o tym, że amerykańscy urzędnicy rzekomo nie będą spotykać się czy też prowadzić dialogu na wysokim szczeblu z polskim rządem, są całkowicie nieprawdziwe. Dowodem na to są dwa spotkania, które odbyli wcześniej polski wiceminister spraw zagranicznych i szef gabinetu polskiego prezydenta” – powiedziała Nauert, rzeczniczka Departamentu.

 

Oświadczenie Departamentu Stanu wobec publikacji

To kolejne oświadczenie w sprawie publikacji portalu Onet.pl, który informował o ultimatum ze strony ws. nowelizacji ustawy o IPN. Zgodnie z tym, co podawał serwis USA miały zawiesić spotkania z polskimi politykami na najwyższym szczeblu do momentu wprowadzenia zmian w akcie prawnym, który wywołał liczne kontrowersje.

„Doniesienia zakładające jakiekolwiek zawieszenie współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa lub dialogu na wysokim szczeblu są po prostu fałszywe” – mówiła wówczas Nauert.

 

Źródło:
TVP, Onet.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.