Connect with us

Europa i Świat

„Kombo nieuków, kłamców i świrów”. Komentarze po ujawnionym nagraniu z paryskiej konferencji.

Dodano

dnia

Do Polski docierają relacje z konferencji pod hasłem „Nowa polska szkoła historii i Holocaustu”. Oburzenie Polaków wypełnia media społecznościowe. W sieci pojawił się film, na którym prof. Leociak krzyczy, że Polacy chcą wykopywać z grobów kości Żydów i wrzucać tam kamienie.

Wcześniej według informacji od obecnego na miejscu ks. infułata Stanisława Jeża, byłego rektora Polskiej Misji Katolickiej we Francji , Jan Tomasz Gross stwierdził, że Polacy zabili na wsiach więcej Żydów niż Niemcy w obozach zagłady.

„Na tej konferencji obserwowaliśmy terroryzm ideologiczny”

– powiedział ks. infułat Stanisław Jeż w rozmowie z portalem wPolityce

Obecny na spotkaniu przedstawiciel IPN dr Maciej Korkuć nie mógł zabrać głosu. Problem w związku z zachowaniem organizatorów miała też Ludwika Ogorzelec, autorka krążącego w internecie nagrania z fragmentu konferencji

„Młoda obsługa konferencji rzuciła się na mnie z zakazami rejestrowania. Dlaczego? Wstydzą się procederu rozsiewania tej jakiejś nowej »prawdy«”?

– napisała na Facebooku pod filmem.

„Nigdy czegoś takiego na konferencji naukowej nie widziałem”

– skomentował dziennikarz Marcin Makowski, który opublikował ten sam film na Twitterze.

„To nie konferencja naukowa, ale oszalałe z nienawiści gremium udające konferencję.”

– odpowiedział dziennikarz Wojciech Biedroń

„Słucham relacji z tej polakożerczej pseudokonferencji w Paryżu i mowę mi odjęło. W XXI wieku takie kombo nieuków, kłamców i świrów bawiących się pod naukowymi szyldami m.in. PAN? Szok. Odebrać pieniądze, stopnie, rozgonić. No mercy. Gorsi niż Sputnik.”

– podsumował politolog Piotr Pałka.

Konferencja odbyła się mimo protestów Polonii. List otwarty do organizatorów wysłali m.in. Polish Media Issues, Światowe Porozumienie Polskich Patriotów, Polonia Institute i Coalition of Polish Americans.

Antynagroda od nazwiska zbrodniarza i ministra propagandy - za rażącą niekompetencję i manipulowanie, za łamanie wszelkich zasad etyki dziennikarskiej.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.