Connect with us

Polska

Wolność i RN idą wspólnie do eurowyborów. Berkowicz reaguje na krytykę

Avatar

Dodano

dnia

W czwartek partia Wolność oraz Ruch Narodowy ogłosiły, iż zawiązują koalicję na czas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Głos ws. sojuszu zabrał Konrad Berkowicz, przedstawiciel tego pierwszego ugrupowania, który postanowił odpowiedzieć na krytyczne głosy dotyczące kooperacji.

Konrad Berkowicz, wiceprezes partii Wolność, przyznał, że ucieszył go entuzjastyczny odbiór dotyczący uformowania koalicji. Przedstawiciel wolnościowego ugrupowania zauważył jednak, że część głosów nt. kooperacji była krytyczna. Polityk postanowił na nie odpowiedzieć.

– Głosów krytycznych jest niewiele, ale chciałbym na nie odpowiedzieć, bo wynikają ze zwykłego nieporozumienia – napisał Berkowicz.

– Niektórzy twierdzą, że to zły i niezrozumiały krok, bo łączy „socjalistów i wolnorynkowców”. Pomijając zasadność określenia „socjalista” w przypadku RN, zwracam uwagę, że w wyborach do PE liczy się stosunek do Unii Europejskiej, a ten mamy z Ruchem Narodowym równie krytyczny. Fakt, że Ruch Narodowy dopuszcza pewne ingerencje w gospodarkę na poziomie krajowym nie ma znaczenia, bo tak samo jak my jest całkowicie przeciwny JAKIEJKOLWIEK INGERENCJI W GOSPODARKĘ ZE STRONY UNII EUROPEJSKIEJ. Krótko mówiąc: w przypadku Unii Europejskiej Ruch Narodowy jest tak samo skrajnie wolnorynkowy, jak my! – tłumaczy wiceprezes Wolności (pisownia oryginalna).

Konrad Berkowicz: uspokajam wyborców

Konrad Berkowicz postanowił również uspokoić wyborców, którzy sugerowali, iż związanie koalicji doprowadzi do podwyższenia progu wyborczego dla Wolności i RN. Wiceprezes Wolności przyznaje, że nic takiego nie nastąpi, a obawy w tej kwestii są niepotrzebne.

– Uspokajam też, że w przypadku wyborów do PE START Z KOALICJI NIE ZWIĘKSZA PROGU WYBORCZEGO – napisał.

W jaki wynik celuje koalicja Wolność-RN? Zdaniem Berkowicza rezultat może oscylować w granicach 10-15%.

– Przy okazji zwracam uwagę, że zwolenników polexitu w Polsce jest ok 10 proc., a mniej radykalnych przeciwników Unii drugie tyle. To daje realne szanse na wynik 15 proc. W eurowyborach – napisał polityk.

7 grudnia Konrad Berkowicz spotka się z wyborcami w Lublinie. Na miejscu będzie więc okazja do zadawania pytań dotyczących koalicji z Ruchem Narodowym.

Czytaj także: Wolność i Ruch Narodowy pójdą do eurowyborów pod jednym szyldem

Fot. Facebook/Konrad Berkowicz

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.