Śledź nas na

Polska

Kopacz o Trybunale Stanu dla prezydenta i Ziobry: Pierwsza podniosę rękę

Paweł Jaworski

Opublikowany

-

Ewa Kopacz/fot. Sejmlog
Ewa Kopacz/fot. Sejmlog

Była premier gościła w programie”#TłitWP”, w którym komentowała sytuację wokół Sądu Najwyższego i prof. Małgorzaty Gersdorf. Ewa Kopacz przekonywała, że łamanie Konstytucji nie może pozostać bezkarne.

Jak podkreślała była premier Ewa Kopacz, żeby rozliczyć polityków z podjętych decyzji i łamania Konstytucji, Platforma Obywatelska musi najpierw wygrać wybory.

– Jestem w tej niezręcznej sytuacji, bo wtedy, kiedy mieliśmy większość próbowaliśmy postawić pana ministra Ziobrę przed Trybunałem Stanu. Oczywiście, biorę to na siebie. Wszyscy mnie walą po głowie za to, że mnie wtedy nie było na sali. Brakowało zdecydowanie więcej niż jednej osoby. Niestety, byłam wtedy na wybrzeżu, bo wmurowywaliśmy kamień węgielny pod UCK

– mówiła w programie „#TłitWP”

– Jeśli będę w parlamencie i jeśli będzie głosowanie nad Trybunałem Stanu dla tych polityków, będę pierwsza, która podniesie rękę

– deklarowała.

 

Żródło :

Polityka, historia i społeczeństwo | Redaktor SejmLog Media. "Adhibe rationem difficultatibus" – W trudnościach odwołuj się do rozumu.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.