Connect with us

Polska

Korwin-Mikke namawia do protestów przeciwko „ACTA 2”

Dodano

dnia

Janusz Korwin-Mikke/fot. SejmLog

Janusz Korwin-Mikke namawia do protestów ws. unijnej dyrektywy o prawie autorskim. „Chcą przykręcić śrubę cenzury i nie możemy na to pozwolić!” – napisał lider partii Wolność (KORWiN) na swoim profilu społecznościowym.

– Jutro w Radzie Unii Europejskiej odbędzie się głosowanie dotyczące poparcia ACTA2! Będą głosować wszystkie kraje członkowskie. Apelujemy do polskiego rządu, aby zagłosował przeciwko ACTA2! Trzeba zrobić wszystko, aby zablokować tę szkodliwą dyrektywę. Chcą przykręcić śrubę cenzury i nie możemy na to pozwolić! – napisał Janusz Korwin-Mikke na Facebooku.

Krytyka pod adresem dyrektywy

11 stycznia na Sejmlogu informowaliśmy o doniesieniach eurposłanki Julii Redy, która sprzeciwie się dyrektywie zwanej ACTA 2.

– Negocjatorzy osiągnęli porozumienie co do istoty art. 13, który zmieni Internet, jaki znamy: Chcą, aby platformy internetowe były bezpośrednio odpowiedzialne za wszelkie naruszenia praw autorskich popełniane przez ich użytkowników – napisała polityk na swoim profilu.

Z Redą skontaktował się jeden z polskich internautów, który postanowił dowiedzieć się, jakie stanowisko w całej sprawie ma Polska. Europosłanka odpisała mu, iż nasz kraj „zasadniczo” popiera wejście art 13. w życie.

Wcześniej stanowisko ws. dyrektywy zabrali przedstawiciele Google’a, którzy mówią wprost, iż wprowadzenie nowego prawa znacznie ograniczy dostęp do informacji.

– Obecnie Google jest otwarte dla wszystkich treści zarówno od dużych, jak i od małych wydawców. Dzięki temu możesz poznać różne punkty widzenia i tematy, publikowane przez ponad 80 000 wydawców. Wersja prawa autorskiego proponowana przez Parlament Europejski wymagałaby od wyszukiwarek uzyskania licencji, co mogłoby zmusić dostawców tych usług do wybierania, które materiały będą dostępne w wynikach wyszukiwania, a które nie. Na tym najprawdopodobniej skorzystają więksi wydawcy, natomiast w przypadku mniejszych ruch zostanie ograniczony, co utrudni małym, niszowym i nowym publikacjom znalezienie odbiorców i generowanie przychodów. W rezultacie liczba wydawców dostępnych online może znacznie zmaleć – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez amerykańskiego giganta.

Czytaj także: Nowe informacje ws. dyrektywy „ACTA 2”. Wprowadzenie algorytmów filtrujących niemal pewne

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.