Connect with us

Polska

Kosiniak-Kamysz o Stefaniaku jako kandydacie PSL na prezydenta Warszawy: „Ma największe szanse”

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Władysław Kosiniak-Kamysz/fot. SejmLog
Władysław Kosiniak-Kamysz/fot. SejmLog

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego był gościem rozmowy w TOK FM, gdzie podzielił się planami partii dotyczącymi startu własnego kandydata na stanowisko prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Według lidera „ludowców”, najlepszym kandydatem byłby Jakub Stefaniak.

„Na pewno nie będziemy rozbijać szans na zwycięstwo w dużych miastach przez działania, które doprowadzą do jakiegoś rozchwiania. Wyjątkiem jest jedno miejsce, gdzie trzeba zaznaczyć swoją podmiotowość. To jest oczywiście Warszawa” – mówił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz o kandydaturze Stefaniaka

Władysław Kosiniak-Kamysz dopytywany o ewentualność wystawienia rzecznika partii, Jakuba Stefaniaka jako kandydatury PSL w Warszawie odparł, że decyzja zapadnie w najbliższych dniach, przyznając, że ma największe szanse.

„Jest bardzo zdeterminowany, żeby być kandydatem i to mi się podoba. Żeby wygrać, trzeba bardzo chcieć. Bardzo pragnąć startu i pokazać najlepszą wizję rozwoju miasta. Jest ona potrzebna nie tylko po to, by turyści mieli dobre wspomnienia, ale przede wszystkim służy temu, by mieszkańcy cieszyli się jak najlepszą jakość życia. Widzę tę gigantyczną determinację u Jakuba Stefaniaka. Oczywiście, jestem świadomy naszych możliwości w stolicy i tego, że trzeba mierzyć siły na zamiary” – mówił Kosiniak-Kamysz w TOK FM.

„Jak widzę jak dzisiaj kandydaci Platformy i PiS-u okładają się maczugami po głowie i ścigają się w organizowaniu różnych wydarzeń, a nie konkretnych rozwiązaniach, to mam przekonanie, że to nie służy ani kampanii, ani wyłonieniu najlepszego gospodarza Warszawy. Trzecia, racjonalna propozycja, jest bardzo ciekawa” – dodawał.

„W najbliższych dniach zapadnie decyzja ws. kandydatury PSL. Jakub Stefaniak ma największe szanse i największą determinację, najlepsze pomysły i dużą rozpoznawalność” – przyznał prezes PSL.

Kariera Jakuba Stefaniaka

37-letni Stefaniak jest absolwentem historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował jako dziennikarz w TVP3 Lublin, TV Puls, a następnie TVP Info. Zajmował się m.in. tematyką związaną z funkcjonowaniem wojska, współpracował z Siłami Powietrznymi RP. Za swoją działalność został w 2012 roku odznaczony medalem „Za zasługi dla obronności kraju” przez ówczesnego ministra obrony narodowej, Tomasza Siemoniaka. W styczniu 2015 roku Jakub Stefaniak objął stanowisko rzecznika prasowego Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Źródło:
TOK FM

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.